Tag: копа италија
португалецот никогаш не загубил два пати во борба за трофеј

Роналдо се исфрустира, запиша негативен рекорд со Јувентус

пред 1 година
неапол преплавен од навивачи

ВИДЕО: Неапол „гореше“ како во времето на Марадона, се славеше титулата во Купот

пред 1 година
јувентус „навикна“ да губи од наполи

Де Лаурентис: Само Наполи може да го победи Јувентус

пред 1 година
јувентус остана со празни раце...

ВИДЕО: Наполи по пенали „рулет“ до трофејот во Копа Италија, Елмас доби шанса во 86.минута

пред 1 година
македонскиот репрезентативец е на клупата за резерви

ФОТО: Наполи без Елмас од првата минута атакува на Копа Италија

пред 1 година
финалето се игра вечерва на „олимпико“ во рим

Поради Ковид-19, пехарот во Купот на Италија нема да се додели

пред 1 година
голманот на „старата дама“ сака титула

Доколку Јувентус вечерва победи во Купот, Буфон ќе израмни рекорд на легендата на Милан

пред 1 година
македонскиот репрезентативеце најавен во почетниот состав

Елмас денеска игра за првиот трофеј во Италија, Јувентус стои на патот во финалето на Купот

пред 1 година
на „олимпико“ се игра финалето во купот на италија

ФОТО: Елмас и соиграчите го одработија последниот тренинг пред мечот со Јувентус

пред 1 година
финалето на купот на италија се игра утре, две желби, една титула

Гатузо му порача на Јувентус: Во ред е што сакате титула, но ние веруваме во нашата сила !

пред 1 година
финалето се игра во среда

Јувентус ќе биде ослабен против Наполи, три играчи не се подготвени за финалето во Купот

пред 1 година
ова сигурно ќе ги изнервира навивачите на јувентус

ВИДЕО: Смешна казна за Анте Ребиќ по Kунг фу потегот во Купот на Италија

пред 1 година
интер брка негатива од 1-0 по средбата во милано

Тутоспорт ги објави составите за мечот Наполи – Интер, Елмас го седнаа на клупата (ФОТО)

пред 1 година
супер бројки на раи, јувентус - милан се гледаше речиси во секој дом во италија

Милиони гледачи пред ТВ го следеле мечот меѓу Јувентус и Милан во Купот на Италија

пред 1 година
по неискористениот пенал португалецот со порака

Роналдо се огласи по пласманот во финалето на Купот на Италија (ФОТО)

пред 1 година
македонските репрезентативци во акција со пренос на спортклуб

Саботна ноќна фудбалска треска: Елмас против Интер, Трајковски ја пречекува Барселона

пред 1 година