Ознака: копа либертадорес
Проблеми за бразилскиот великан

Тројца позитивни фудбалери на КОВИД-19 во шампионот на Јужна Америка

пред 2 мес.
има повредени навивачи и полицајци

ФОТО: Прославата во Рио се претвори во тепачка меѓу навивачите и полицијата

пред 7 мес.
Европа и годинава ќе биде домаќин на копа либертадорес?

Сантиаго и Чиле нема да се домаќини на финалето од Копа Либертадорес

пред 8 мес.
финалето се игра на 23 ноември

ВИДЕО: Фламенго го демолира Гремио и закажа финале со Ривер Плата

пред 8 мес.
моменти за памтење

ФОТОГАЛЕРИЈА: Навивачко лудило на „Бомбоњера„ од кое застанува здивот

пред 8 мес.
Бомбоњера ќе гори

Бока Јуниорс на домашен терен брка негатива од два гола против Ривер Плата

пред 8 мес.
КОНМЕБОЛ одлучи

Копа Либертадорес идната година на „Маракана“

пред 9 мес.
Вистински делириум во Буенос Аирес

ВИДЕО: Ривер Плата повторно ја фрли Бока на колена и со една нога е во финале

пред 9 мес.