Tag: кори гоф
Без изненадувања на првиот ден на Австралија Опен

ВИДЕО: Федерер и Серена Вилијамс лесно до пласман во 2 коло

пред 1 година
по поразот од осака

ВИДЕО: Кори Гоф со солзи го напушти натпреварот

пред 2 години
закажа меч со првата во светот

ВИДЕО: Сензацијата од Вимблдон, Кори Гоф импресионира и на УС Опен

пред 2 години
Организаторот ќе ги прекрши правилата

Сензационалната Кори Гоф ќе игра на Ју-Ес Опен

пред 2 години
ХАЛЕП НЕ ДОЗВОЛИ НОВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ

ВИДЕО: Заврши бајката на Кори Гоф

пред 2 години
Младата тенисерка по пласманот во осминафиналето

Гоф: Не знам за замор, можам да одиграм два натпревари по ред

пред 2 години
ОВАА ДЕВОЈКА Е ЧУДО - КОРИ ГОФ

ВИДЕО: Американската женска тениска сензација продолжува да го живее својот сон

пред 2 години
Победа во два сета

ВИДЕО: Сензацијата Кори Гоф се пласираше во 3 коло

пред 2 години
сензација на Вимблдон

ВИДЕО: Кори Гоф ја елиминираше Венус Вилијамс

пред 2 години
со 15 години и 122 дена стана рекордер

Вимблдон е идеално место за нови спортски херои

пред 2 години