Tag: корона вирус
официјална потврда од клубот

Играчите на Херта кои одбиваат вакцинација сами ќе платат за ПЦР тестовите

пред 2 недели
најдоа решение за проблемот

Аргентинските sвезди се упатија кон Хрватска по хаосот во Бразил

пред 1 месец
мора во самоизолација

Оливие Жиру позитивен на Корона вирусот

пред 2 мес.
ПРОБЛЕМИ ЗА БЕНИТЕЗ

Евертон без Родригез и уште четири првотимци на почетокот на Премиер лигата

пред 2 мес.
лоши вести за кралскиот клуб

По Бензема и Давид Алаба позитивен на Ковид-19

пред 3 мес.
растат бројките

Се поголем број на заразени на Олимписките игри: Уште 10 случаеви на корона во Токио

пред 3 мес.
не е наведен спортот и земјата

Првиот позитивен тест на ковид-19 кај спортист во Токио

пред 3 мес.
Ќе почекаме за спорт во Македонија

Време е за карантин – спортот во втор план, очекуваме раздвижување во јуни

пред 2 години
Засега нема официјална потврда

Договорено е кога да продолжи Серија А ако ЕУРО 2020 се одложи

пред 2 години
Островото се „тресе“, викенд натпреварите пред одложување

Арсенал потврди: Микел Артета има Ковид-19, Менди во изолација, Лестер во паника

пред 2 години
Напаѓачот со порака и апел од Апенините

Несторовски: Овој роденден не го прославувам како што замислував, сам и далеку од мојата фамилија

пред 2 години
Коронавирусот навлегува длабоко во спортот

Официјално: Поради Ругани и Интер во изолација, го одложи утрешниот тренинг  

пред 2 години
Вулгарни пораки од тренерот

Клоп им се развика на навивачите: Тргнете ги рацете, идиоти едни! (ВИДЕО)

пред 2 години
КОМПЛИКАЦИИ ПРЕД РЕВАНШОТ СО ЛИОН

Официјално: Стоперот на Јувентус е позитивен на Коронавирус, целиот тим е во карантин

пред 2 години
Легендатата повика на единство

Виери: Не може да играте фудбал без навивачи, добро е што е стопирана Серија А

пред 2 години
по Состанок во Центарот за управување со кризи

Станува извесно, Македонија – Косово без публика на „Тодор Проески“

пред 2 години