Tag: коронавирус
многу неизвесности поради Ковид-19

СЗО: Одлука за бројот на гледачи непосредно пред почеток на Олимпијадата

пред 2 дена
ковид-19 голем страв за корејците

Се исплашиле: Северна Кореја се откажа од мундијалот во Катар

пред 5 дена
ЕТЕ ЗОШТО САКАА ВО СУПЕРЛИГАТА

Пандемијата донесе огромни проблеми за Ливерпул: Црвените со загуба од 88 милиони фунти последниве 12 месеци

пред 2 недели
ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ЗА ЗИДАН, ИМА САМО 12 СЕНИОРИ

Неверојатна ситуација во Реал Мадрид: Вечерва мораат да победат, а останаа без уште еден клучен играч

пред 3 недели
СТАНА ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

ВИДЕО: Погледнете ја уренбесната реакција на тренерот на Бешикташ во моментите кога прими вакцина

пред 3 недели
СПОРТОТ НЕ Е ПРИОРИТЕТ ВО ФРАНЦИЈА

Франција влезе во третата карантин фаза: Можно е повторно одложување на Ролан Гарос

пред 1 месец
КОВИД ПРОБЛЕМИ ЗА АЕРОДРОМЦИ

Двајца заразени со коронавирус кај МЗТ Скопје, одложен натпреварот со Пелистер

пред 1 месец
КАЈ БАЕРН ЌЕ ФАЛИ ЛЕВАНДОВСКИ

Проблем и за ПСЖ: Марко Верати позитивен на коронавирус, ќе мораат без него против Баерн Минхен

пред 1 месец
ТЕШКИ МОМЕНТИ ЗА УБАВАТА АЛИСА

Се бори за живот: Поранешната сопруга на руската ѕвезда од Арсенал во тешка состојба поради коронавирус

пред 2 мес.
ЧЕТИРИ ПОЗИТИВНИ СЛУЧАИ

Коронавирусот предизвика хаос во Интер: Одложен мечот со Сасуоло, тимот доби забрана за тренинзи

пред 2 мес.
СЕ ЧЕКА НОВИОТ ТЕСТ НАРЕДНИВЕ ДЕНОВИ

Романските репрезентативци можеби без својот селектор против Македонија: Мирел Радои позитивен на коронавирусот

пред 2 мес.
ИМААТ ШАНСИ ИСТ ТРОФЕЈ ДВА ПАТИ ДА ГО ОСВОЈАТ ЗА ПОМАЛКУ ОД 20 ДЕНА

Пандемијата донесе и вакви моменти: Атлетик Билбао за две недели ќе одигра две финалиња од Купот на кралот

пред 2 мес.
ФЛИК ОСТАНУВА БЕЗ СТАНДАРДНИОТ ПРВОТИМЕЦ

Проблеми за Баерн Минхен пред дербито во Бундес и дуелот со Лацио во ЛШ: Павар позитивен на коронавирусот

пред 3 мес.
КОРОНАВИРУСОТ ПРЕДИЗВИКУВА ХАОС ЗА СИМЕОНЕ

Големи проблеми на видик: Атлетико Мадрид не тренираа пред мечот со Селта

пред 3 мес.
проблеми за гатузо

Коронавирус прави хаос во Наполи: Без двајца клучни дефанзивци во клучните дуели

пред 3 мес.
КЛАСТЕР ВО МАДРИДСКИОТ ТИМ

Нови проблеми за Симеоне: Уште еден фудбалер на Атлетико Мадрид позитивен на коронавирус

пред 3 мес.