Tag: кошарка
СЕПАК ВАЛЕНСИЈА БЕШЕ ПОРАЗЕНА

Одигра повеќе од 20 минути: Димитријевиќ со солидно деби за Валенсија

пред 5 дена
НА 51 ГОДИНА

Тажни вести од Хрватска: Почина една од најдобрите југословенски кошаркарки

пред 1 нед.
ДВЕ ГОДИНИ МИНА НА КЛУПАТА

Подготвен теренот за враќање на Пешиќ: Србија и официјално раскина со Игор Кокошков

пред 1 нед.
се познаваат 30 години

Генералниот директор на Фенербахче објасни зошто го довел Ѓорѓевиќ

пред 4 недели
ВЕРУВА ВО ДОБРИ ИГРИ

Трајковски: Иако не сме комплетни, не смееме да бараме оправдувања

пред 1 месец
ДУРЕНТ УСПЕА ВО СВОЈАТА МИСИЈА

ВИДЕО: Американците ја сервираа одмаздата и стигнаа до олимпиското злато

пред 2 мес.
СЕ ОДМАЗДИЈА ЗА ПОРАЗОТ НА ПОДГОТОВКИТЕ

ВИДЕО: Американските кошаркари убедливи против Австралија, го чекаат противникот во финалето

пред 2 мес.
Одличен настап на сениорите, и победа во втората „контрола“ со Црна Гора

Македонија и се реваншира на Црна Гора

пред 2 мес.
ЧУДНА ОДЛУКА

Тројца шпански репрезентативци во „полуизолација“: Смеат да тренираат и играат, но за други активности мораат во соба

пред 2 мес.
полн со оптимизам и верување

ЏЕЈКОБ ВАЈЛИ: Моја цел е заедно со соиграчите да ја однесеме Македонија во светските квалификации

пред 2 мес.
работите одат на подобро

Кошаркарите го одработија првиот дел од подготовките, впечатокот е солиден

пред 2 мес.
ФОКУСОТ ОСТАНУВА НА ИГРАТА НА НАШИТЕ ДЕВОЈКИ

Димитријевиќ по стартниот пораз: Ќе се обидеме да имаме повеќе добри минути, а помалку технички грешки

пред 2 мес.
ОД ШПАНИЈА ВО ЦРНА ГОРА

Поранешниот македонски селектор го сака во Будуќност македонскиот репрезентативец

пред 3 мес.
ПОПУЛАРНИОТ ЏИЛЕ ИМА НОВА РАБОТА

Се враќа на местото на успехот: Поранешниот македонски селектор повторно во клубот каде ја испиша историјата

пред 3 мес.
ОД КФМ ИЗРАЗУВААТ ГОЛЕМО ЗАДОВОЛСТВО

Бордот на ФИБА Европа одлучи: Македонија домаќин на „балонот“ за мундијалските претквалфикации

пред 4 мес.
Нашата федерација ја ужива репутацијата кај ФИБА

КФСМ организатор на три ФИБА „челинџи“ плус три селекции ќе го дополнат „Европското лето“

пред 4 мес.