Tag: кошарка
КФСМ со реакција по два месеци

КФСМ: Така ни беше наложено ,не сме ние виновни за „Северна“

пред 2 дена
КФСМ во понеделник ќе го промовира новиот селектор

Кошаркарската репрезентација добива нов селектор

пред 5 дена
Џенкинс ја завршува сезоната во Тенерифе

Џенкинс замина од Олимпијакос и веќе има нов клуб

пред 1 нед.
Српскиот плејмејкер заслужено до наградата

Теодосиќ МВП на неделата во Еврокупот

пред 1 нед.
лоша вест за нба ѕвездата

Дончиќ добива суспензија поради големиот број на технички грешки

пред 2 недели
ѕвездата на ла клиперс

Чудниот пат на Демаркус Казинс – од Кентаки до НБА лигата

пред 2 недели
ИМИЏОТ НА ЛЕБРОН БИ МУ ОДГОВАРАЛ НА КЛУБОТ

Ливерпул добива кошаркарско засилување: Леброн Џејмс ќе учествува во водењето на црвените

пред 2 недели
НЕВЕРОЈАТЕН КОШ

ВИДЕО: Неверојатен финиш на полуфиналето од колеџ лигата во САД- со тројка од половина терен го однесе својот тим во финалето

пред 2 недели
ОД ЛЕЈКЕРС БЕСНИ НА ХИЛ

Играчот што го повреди Џејмс се правда: Немаше никаква намера, Леброн го знае тоа

пред 1 месец
ВИСОКИОТ КОШАРКАР ИМА НОВ ПРЕДИЗВИК

Предраг Самарџиски има нов клуб: Беше дел од златната кошаркарска генерација, сега ќе игра во втора лига

пред 1 месец
ПОРАЗ ЗА НАЈТРОФЕЈНИТЕ

ФОТО: Одлична партија на тимот на Тафталиџе- ТФТ Скопје изненадувачки подобри од Работнички

пред 1 месец
И АЕРОДРОМЦИ СО ПОРАЗ ДЕНЕСКА

ВИДЕО: МЗТ Скопје падна во финишот- Младост Земун ги победи во неизвесен меч

пред 1 месец
ПРИМИЈА ДУРИ 41 ПОЕН ВО ЕДНА ЧЕТВРТИНА

ВИДЕО: Катастрофално второ полувреме- Работнички доживеа дебакл против Широки Бријег

пред 1 месец
ДЕБИТАНТ НА 33 ГОДИНИ

Кој чека ќе дочека: Во својата 14-та сезона во НБА кошаркарот на Јута прв пат повикан на ол-стар викендот

пред 2 мес.
СЕ НАДЕВА НА ПРИКЛУЧОК ВО ГОРНИОТ ДЕЛ ДО ТАБЕЛАТА

Мираковски задоволен од победата против Сутјеска: Денеска имаше залагање од сите, добро ги прифатија критиките после поразот од МЗТ

пред 2 мес.
НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ТОДОРОВ ЌЕ ОСТАНЕ СЕЛЕКТОР

Антиќ не гледа кај себе одговорност за неуспешните квалификации: Резултатот останува на играчите, не може да влеземе на терен да играме ние

пред 2 мес.