Tag: косово
Без четворица против Естонија

Ангеловски: Косово е зад нас, сакаме победа над Естонија за прво место во групата

пред 2 мес.
Подготовки за двомечот со Естонија и Грузија

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Нема одмор, Косово помина, следна е Естонија

пред 2 мес.
Косовските медиуми прогнозираат

Селекторот на Косово ќе добие отказ по поразот од Македонија

пред 2 мес.
Познати евентуалните противници на Еуро 2021

Македонија бара победа над Грузија за група со Холандија, Австрија и Украина

пред 2 мес.
Дефанзивецот кој го реши мечот со Косово

Велковски: 200 работи во глава ми се вртеа, кога го дадов голот ми падна камен од срце

пред 2 мес.
Фудбалерот на Наполи со апел од Италија

ВИДЕО: Мотивациската порака на Елмас пред соочување на Македонија со Косово

пред 2 мес.
селекторот искрено за шансите против Грузија

Ангеловски: Се надевам дека конечно по 30 години ќе ја видиме Македонија на едно Европско првенство

пред 2 мес.
По победата над Косово на ред е Грузија

Барди: Пласманот на ЕП е нашата цел и се ќе направиме тоа да го оствариме

пред 2 мес.
Селекторот со порака на социјалните мрежи

Ангеловски: Радувај се Македонијо имаш херои кои те прават горда

пред 2 мес.
По поразот на Косово во Скопје

Шаландес ја издвои асистенцијата на Барди: Честитки за Македонија, ова беше тежок натпревар

пред 2 мес.
Ден кој ќе се памети во фудбалската историја

ВИДЕО: Македонија на чекор до пласман на ЕП, Косово немаше сили за чудо „Тодор Проески“

пред 2 мес.
засега се оди по планот на Ангеловски

ВИДЕО: Македонија не дозволи чудо, води против Косово по првото полувреме на „Тодор Проески“

пред 2 мес.
Одличен старт на „Тодор Проески“

ВИДЕО: Македонија води против Косово по 16 минути, Ристевски го насамари Калоли

пред 2 мес.
Емоции, амбиции, желба, историја ...

ВИДЕО: Химната на Македонија ечеше на „Тодор Проески“, Македонија мотивирана против Косово

пред 2 мес.
Можеме до победа – сакаме доминација

ВИДЕО: Загревањето помина, Македонија осоколена пред дуелот со Косово

пред 2 мес.
Љубовта е поголема од забраната за влез на запад

Комити: Никогаш немало, ниту пак некогаш ќе постои друга, една си МАКЕДОНИЈА ! УРА !

пред 2 мес.