Tag: ковид 19
ковид проблеми во раководството на интер

Интер потврди, рeчиси цело раководство е позитивно на Ковид-19

пред 23 часа
короната повторно одлага натпревари

Во Торино нема да се игра фудбал, две средби висат во Серија А поради ковид-19

пред 2 дена
Нови проблеми за калчолигашот

Торино го откажа денешниот тренинг поради Ковид-19 случаи во тимот

пред 3 дена
ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА СО КОВИД 19

Голема семејна трагедија за Роналдињо: Мајката на бразилскиот магионичар почина од коронавирусот

пред 5 дена
Поради Ковид-19 протоколите во Германија

Официјално: Одложен е дуелот на Еурофарм Пелистер и Рајн Некар Левен

пред 7 дена
ФЛИК ОСТАНУВА БЕЗ СТАНДАРДНИОТ ПРВОТИМЕЦ

Проблеми за Баерн Минхен пред дербито во Бундес и дуелот со Лацио во ЛШ: Павар позитивен на коронавирусот

пред 7 дена
Непријатни вести пред контролниот меч во среда

Позитивен на Ковид-19 е еден фудбалер од повиканите во тренинг кампот на Ангеловски

пред 2 недели
ковид болница во сплитски хајдук

Цел тим заразен, Јани Атанасов и Хајдук одат во карантин (ФОТО)

пред 2 недели
Поради Ковид-19 регулативите во Европската унија

Јирген Клоп не може да присуствува на погребот на неговата мајка

пред 2 недели
Ова станува смешно и скандалозно

Атлетико Мадрид наместо во Шпанија, Челси ќе го пречека во Букурешт

пред 2 недели
Ковид-19 рестрикции и нови проблеми

Реал Сосиедад ќе мора да биде домаќин на Манчестер Јунајтед надвор од Шпанија

пред 2 недели
Пред да започне пролетниот дел во домашното првенство

Прволигашите прво на Ковид-19 тестирање па потоа на терен, тестовите ќе ги плати ФФМ

пред 2 недели
КОРОНАВИРУСОТ ПРЕДИЗВИКУВА ХАОС ЗА СИМЕОНЕ

Големи проблеми на видик: Атлетико Мадрид не тренираа пред мечот со Селта

пред 3 недели
ПО ТРИ МЕСЕЦИ КОНЕЧНО СЕ ВРАТИ НА ТЕРЕН

Гинисов рекордер: Фудбалерот на Барселона дури 26 пати бил позитивен на коронавирусот

пред 3 недели
хановер потврди дека кузмановски има позитивен тест

ФОТО: Кузмановски во изолација во Германија, се врати со Ковид-19 по настапите со репрезентацијата

пред 4 недели
Најавата се оствари, лоши вести за Македонија

КФСМ потврди, кошаркарките нема да патуваат во Рига поради Ковид-19

пред 4 недели