Tag: ковид 19
Суперлигата се уште „виси“

Поради Ковид-19 одложена првата лига, РФМ донесе одлука

пред 1 нед.
Швеѓанецот со закана кон вирусот

Ибрахимовиќ: Ковид имаше храброст да ме предизвика мене.. Лоша идеја

пред 1 нед.
Интересен твит за ситуацијата со Ибра

ФОТО: Линекер го жали вирусот Ковид-19 откако Ибрахимовиќ доби позитивен тест

пред 1 нед.
коронавирусот создава многу проблеми во системот на натпревари

ФОТО: Коронавирусот „владее“ во ракометот, РК Охрид има нови четворица позитивни на Ковид-19

пред 1 нед.
рфм ќе го прекине првенството

РК Работнички пријави 15 заразени играчи на Ковид-19, одложен натпреварот со Металург

пред 1 нед.
лажен аларм од страна на медиумите во шпанија

ФОТО: Реал Мадрид демантираше дека има заразени играчи со Ковид-19

пред 1 нед.
Добри вести сред пандемија

Спадафора потврди, публиката во Серија А се враќа од 8 октомври

пред 1 нед.
Коронавирусот сега добро му дојде на тимот од Лондон

Мурињо ќе нема право да се жали, Тотенхем доби дополнителен одмор пред дуелот со Шкендија

пред 1 нед.
ПЛЕЈМЕЈКЕРОТ ОД АМЕРИКА ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

ФОТО: Работнички го откри идентитетот на заразениот кошаркар од Ковид-19

пред 1 нед.
Добра вест за Македонија

Нема веќе дилеми, Косово без Муричи на гостувањето во Скопје

пред 1 нед.
Германија е пред предизвик

Нирнбургринг се враќа во Ф1 календарот, ќе ја гледаат во живо 20 000 навивачи

пред 1 нед.
Пред дуелот со Вулвс

Уште еден заразен со Ковид-19 во Сити – позитивен тест има Гундоган

пред 1 нед.
Седум репрезентативки имаат позитивен тест

Поради Ковид-19 измени во составот на Македонија за дуелот со Франција

пред 1 нед.
Непосредно пред дуелот со Македонија

Најдобриот играч на Косово, Муричи има Ковид-19

пред 1 нед.
Во однос на одлуките на ФИБА

Александар Тодоров: Кој знае да даде одговор што ќе се случува до ноември?

пред 1 нед.
четврти клуб со позитивни на коронавирус

Коронавирусот се шири во македонскиот ракомет, уште еден клуб има позитивни на Ковид-19

пред 2 недели