Tag: кристијано роналдо
ВЕЛИ МИРНО СПИЕ

Роналдо за зборовите на Киелини и Бонучи: Нормално дека ме критикуваат, најлошиот ученик никогаш не го сака најдобриот

пред 9 часа
НА КРАЈОТ ДОЈДЕ ПРЕСВРТОТ

Кристијано Роналдо им се дерел на соиграчите на полувремето со Аталанта: Зарен не ви е срам?

пред 14 часа
СЕ ОБИДУВА ДА ЈА ПОДИГНЕ АТМОСФЕРАТА

ФОТО: Роналдо преку Инстаграм упати порака до соиграчите- за три часа доби речиси 4.5 милиони лајка

пред 4 дена
РЕЗУЛТАТИТЕ ЕДНИ, АМБИЦИИТЕ ДРУГИ

Се тресе клупата на Солскјер: Роналдо и кажал на управата кого сака за нов тренер на Манчестер Јунајтед

пред 4 дена
НОВ ИГРАЧ СО ОВАА ПРЕСТИЖНА НАГРАДА

Меси и Роналдо тешко до наградата: Л’Екип објави насловна страна со фаворитите за Златната топка

пред 2 недели
САМО ВТОР ИГРАЧ НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД СО ТАКОВ УСПЕХ

Покажува зошто е најдобар: Кристијано Роналдо изедначи рекорд на Вејн Руни

пред 2 недели
БЕШЕ И ПОВЕЌЕ ЛУТ

ВИДЕО: Кристијано Роналдо видно незадоволен по неуспехот на Манчестер Јунајтед

пред 3 недели
НЕ СЕ СИТЕ ВООДУШЕВЕНИ ОД ПОРТУГАЛЕЦОТ

Сан: Бунт во соблекувалната на Манчестер Јунајтед против Роналдо- откриено од што не се задоволни соиграчите

пред 4 недели
АРГЕНТИНЕЦОТ ЗНАЕ КАКО ТРЕБА

ВИДЕО: Неверојатниот Емилијано Мартинез- го молеше и „провоцираше“ Кристијано Роналдо да го изведе пеналот

пред 4 недели
ДАЛИ Е ОВА НАЈАВА ЗА ВРАЌАЊЕ НА РОНАЛДО ВО ПОРТУГАЛИЈА?

Мајката на Роналдо ја кажа својата желба: Пред да умрам, сакам уште еднаш да го видам во дресот на Спортинг

пред 1 месец
ПРИЧИНА СЕ ФАНОВИТЕ

Шпанските медиуми откриваат: Роналдо требало да потпише за Атлетико, но клубот ја одбил понудата

пред 1 месец
ОДРЖАЛ МОТИВАЦИСКИ ГОВОР

Објавено што им кажал Роналдо на играчите пред мечот со Њукасл: Сите го слушале во тишина

пред 1 месец
ОЛЕ СЕ ОГЛАСИ ОКОЛУ СИТУАЦИЈАТА

Роналдо во Манчестер Јунајтед ќе седи и на клупата: Тој има 36 години, ќе морам да внимавам

пред 1 месец
Изјава која предизвикува реакции

Кристијано Роналдо: Моето враќање во Манчестер Јунајтед е најдобрата одлука што воопшто сум ја донел во кариерата

пред 1 месец
„ВОНРЕДНА ВЕСТ“

Познатата спортска обложувалница го пецка Манчестер Јунајтед: Веќе еден час не објавиле ништо за Кристијано Роналдо

пред 1 месец
КЛУЧНИОТ ИГРАЧ ВО ТРАНСФЕРОТ НА ПОРТУГАЛЕЦОТ

Фергусон проговори за Роналдо: Не можев да го замислам во Манчестер Сити, никој не можеше тоа

пред 1 месец