Tag: криза
корона кризата прави ДОПОЛНИТЕЛНИ проблеми

Јувентус е во долгови од 382 милиони евра, нов минус од речиси 100 милиони

пред 1 нед.
меси сака да замине како слободен играч, бартомеу има друг план

Бартомеу ја понуди оставката само доколку Меси остане во Барса со еден исполнет услов

пред 3 недели
клубот мора да крати за да има пари за фудбалерите

Арсенал е во финансиски колапс, 55 вработени добиваат отказ

пред 2 мес.
вардар за роденден не доби подарок

Се огласи Чириќ: Магат сака да помогне, но засега нема можност за брза разрешница (ФОТО)

пред 2 мес.
тренерот на вардар со апед до град скопје да му се помогне на македонскиот великан

Васовски: Ситуацијата во клубот е тотално депримирачка за нас

пред 2 мес.
финансиска криза во спортот

Кошаркарите се жалат, платите ни се намалија, клубовите не игнорираат

пред 3 мес.
ангажманот им завршува кон крајот на јуни

Рестрикции во Арсенал, се отпуштаат скаути од Европа

пред 4 мес.
сметката во „црвено“ но не е се така црно

Кризата на сите нивоа го направи своето, минусот на Манчестер Јунајтед се зголеми

пред 4 мес.
Претседателот на УЕФА со оптимистичка најава

Чеферин: Верувам дека стариот фудбал со навивачи на трибините ќе се врати наскоро

пред 4 мес.
финансиската криза го одлага отказот на тренерот на МИЛАН

Милан се предомисли сега не бара нов тренер, Пиоли останува на „Сан Сиро“

пред 5 мес.
Кризата почнува сериозно да се чуствува на Апенините

Галијани: Повеќе клубови од Италија се пред банкрот ако сезоната наскоро не продолжи

пред 5 мес.
кризата им „наложува“ продажба на играчи

Коронавирус ефект: Реал Мадрид ќе продава шест играчи поради кризата

пред 5 мес.
Се зголемуваат најавите за пад на цените на фудбалерите

Реал Мадрид го чека ефектот на Ковид-19, ќе го добие Мбапе за 40 милиони евра

пред 5 мес.
македонскиот репрезентативец е најдобро платен играч

Хрватските медиуми откриваат: Адеми заработува 850.000 евра годишно во Динамо Загреб

пред 5 мес.
фудбалерите од италија го одбија предлогот

Клубовите и Серија А се договорија, играчите одговорија: Срамен е предлогот за намалување на платите

пред 6 мес.
Соопштение од сите засегнати

Фудбал во Англија ќе има само кога ќе биде безбедно, не смее да се брза со решение

пред 6 мес.