Tag: куманово
ВТОР ТРОФЕЈ ВО КУПОТ ЗА КУМАНОВКИ

ФОТО: Куманово освојувач на женскиот ракометен Куп- младите вардарки се држеа но не издржаа

пред 3 дена
металците ја научија лекцијата против куманово

МЗТ Скопје последен патник во полуфиналето на Купот

пред 4 дена
металците поразени на домашен терен

ФОТО: Куманово го победи МЗТ после пет години и го отпиша од второто место

пред 2 недели
Во домашното кошаркарско првенство

ФОТО: Работнички му се реваншираше на ТФТ, МЗТ Скопје Аеродром подобар од Куманово

пред 1 месец
ВО ДОМАШНОТО ПРВЕНСТВО

ФОТО: Работнички до трета победа во низа, Питс сам го „реши“ Куманово

пред 1 месец
На гостувањето во „Тото Арена“

КК Куманово се одјави со пораз од Хапоел Холон во БИБЛ лигата

пред 2 мес.
Во домашното кошаркарско првенство

Пелистер потклекна пред Куманово ТФТ сигурен против младите „штркови“

пред 2 мес.
Со одличен финиш, кавадарчани стигнаа до мошне важен триумф

Еуро Никел 2005 со пресврт до победа против Куманово

пред 2 мес.
Одредени беа двете групи

Куманово и ФТФ ги дознаа противниците за втората фаза во БИБЛ лигата

пред 3 мес.
Берое немоќен на гостувањето во Македонија

Куманово со победа ја заврши првата фаза во БИБЛ лигата

пред 3 мес.
драма во финишот, победа за куманово

Куманово во драматичен финиш до победа против МЗТ Скопје Уни Банка

пред 4 мес.
четврта победа во низа

ТФТ немаше проблеми ни со Куманово, нова победа на црно-белите

пред 4 мес.
берое пресилен за куманово

БИБЛ: Куманово демолиран од Берое во Бугарија, шансите за следната рунда се минимални

пред 4 мес.
Повторно проблеми во домашното првенство

Ковид-19 во редовите на КК Куманово, одложен е дуелот против МЗТ Скопје Аеродром

пред 5 мес.
Во натпревар од 9 коло во БИБЛ лигата

Кошаркарите на Куманово „заспаа“ пред крајот и загубија од Тиват

пред 5 мес.
Спортски реванш

ТФТ убедлив против Куманово – мило за драго по првиот меч во БИБЛ

пред 6 мес.