Tag: куп на англија
Коронавирусот сега добро му дојде на тимот од Лондон

Мурињо ќе нема право да се жали, Тотенхем доби дополнителен одмор пред дуелот со Шкендија

пред 1 месец
Ќе се одложи ли најстариот фудбалски турнир на светот?

Мирор: Англија ќе се откаже од Куповите, за да има време да заврши првенството

пред 7 мес.
Гвардиола има убави спомени од легендарниот стадион

Вембли е таличен за Пеп Гвардиола, кој овде освои 8 трофеи

пред 8 мес.
Можеби малку претерува?

Мекларен: Само еден фудбалер од денешниот Ливерпул би имал место во тимот на Јунајтед од 1999

пред 8 мес.
Легендата се враќа дома

Арсенал реши да го врати легендарниот Арсен Венгер

пред 9 мес.
Јунајтед ќе бара нови голмани

Манчестер Јунајтед ќе се раздели од двајца свои голмани

пред 9 мес.
Падна најстариот рекорд на Ливерпул

ФОТО: Кертис Џонс собори рекорд на Ливерпул стар 120 години

пред 9 мес.
Млад фудбалер замина од Челзи

Брајтон пазареше дефанзивец од Челзи

пред 9 мес.
Изгледа чудно, ама така е

Манчестер Јунајтед ја извојува својата највисока гостинска победа во XXI век

пред 9 мес.
Што се случи со Маркус Рашфорд?

ФОТО: Најдобриот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд, се повреди на средбата со Вулверхемптон

пред 9 мес.
„црвените“ сакаат да се пофалат

Ливерпул бара дозвола од Премиер лигата да носи налепница во чест на освоеното клупско СП

пред 10 мес.