Tag: куп на италија
од три освои само еден трофеј

ВИДЕО: Јувентус ги утеши навивачите со Куп трофеј, Буфон го одигра последниот натпревар за „старата дама“

пред 5 мес.
финалето во купот единствена шанса за трофеј

Пирло го одбра составот за финалето во Купот, од овие играчи очекува трофеј сезонава

пред 5 мес.
елмас одигра едно полувреме во поразот на наполи

ВИДЕО: Аталанта закажа финале со Јувентус во Купот, Наполи поразен во Бергамо

пред 8 мес.
финалето е резервирано за „старата дама“

Фотографија која се коментира, како Роналдо и Пирло ги „тролаат“ Лукаку и Конте

пред 8 мес.
Тренерот на Интер по елиминацијата во Купот на Италија

Конте: Ја плативме цената за поразот од првиот меч, но Јувентус беше исплашен од нас

пред 8 мес.
Јувентус ќе игра во финалето од Купот на Италија

Пирло: Како играч сега би бил презадоволен, но како тренер мора да размислувам за сите следни предизвици

пред 8 мес.
„СТАРАТА ДАМА“ ЌЕ СЕ БОРИ ЗА ТРОФЕЈОТ ВО КУПОТ НА ИТАЛИЈА

ВИДЕО: Јувентус ја одбрани предноста од Милано за пласман во финалето

пред 8 мес.
Официјални состави за дербито во Торино

ФОТО: Роналдо и Кулушевски во нападот на Јуве, Лукаку и Мартинез го предводат Интер

пред 8 мес.
лукаку нема гол против јувентус, роналдо не постигнал гол против интер во торино

Статистика: Роналдо vs Лукаку пред реваншот во Купот на Италија (ФОТО)

пред 8 мес.
супер дерби во купот, јувентус со предност од милано го пречекува интер

ФОТО: Ова се составите на Јувентус и Интер за реваншот во Купот на Италија

пред 8 мес.
ВЕЧЕРВА РЕВАНШ МЕЃУ ГОЛЕМИТЕ РИВАЛИ

Пирло: Јувентус има предност за финале, Буфон и Клушевски од првата минута против Интер

пред 8 мес.
тренерот на интер оптимист иако во торино гостува со негатива 1-2

Конте: Нема што да криеме, Интер сака финале во Купот на Италија

пред 8 мес.
Тренерот на Наполи најавува дека резултатите ќе дојдат

Гатузо: Елмас и Зиелински беа преморени и знаевме дека ќе мора да ги одмориме во одреден дел

пред 9 мес.
На првиот полуфинален меч од Купот на Италија

ВИДЕО: Наполи шансата за финале ќе ја бара во Бергамо, Аталанта остана непоразена

пред 9 мес.
ДЕРБИТО ЌЕ ДОНЕСЕ МНОГУ РЕАКЦИИ И АНАЛИЗИ, ПЕНАЛОТ НА ЈАНГ ПОД ЛУПА

ВИДЕО: Јувентус со двата гола на Роналдо преку Интер до финале во Купот на Италија

пред 9 мес.
Интер губи во полуфиналето од Купот на Италија

ВИДЕО: Хаотично прво полувреме, Роналдо му донесе пресврт на Јувентус, но имаше ли пенал од Јанг?

пред 9 мес.