Tag: куп на македонија
Шанса за трофеј на тимовите од Струмица и Кратово

Васоски и Симов едногласни: Фокусирани сме на Купот, ова е еден натпревар

пред 3 мес.
ВТОР ТРОФЕЈ ВО КУПОТ ЗА КУМАНОВКИ

ФОТО: Куманово освојувач на женскиот ракометен Куп- младите вардарки се држеа но не издржаа

пред 3 мес.
Богата саботна понуда од домашниот спорт

Финални битки во ракометниот Куп, полуфинална разврска во кошаркарскиот Куп на Македонија

пред 3 мес.
УШТЕ ДВЕ ПРАЗНИ МЕСТА ОСТАНАА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

ФОТО: ТФТ беше блиску да направи нова сензација во Купот, сепак искуството го однесе Работнички во полуфиналето

пред 3 мес.
СО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗАПОЧНАА ВОЗБУДУВАЊАТА ВО КУПОТ

ФОТО: Академија ФМП прв полуфиналист во Купот- постигнаа дури 100 поени и го шокираа Пелистер

пред 3 мес.
ГОЛЕМИТЕ РИВАЛИ ВО ФИНАЛЕТО

ФОТО: Големото дерби меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер во финалето на Купот- битолчани подобри од Бутел

пред 3 мес.
ГО ЧЕКААТ ПОДОБРИОТ ОД БУТЕЛ- ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

ФОТО: Вардар е првиот финалист од Купот на Македонија- победија во дербито против Металург во Автокоманда

пред 3 мес.
Линкови за следење на дуелите

Започнува разврската во битката за трофејот од ракометниот Куп на Македонија

пред 3 мес.
Викендов завршница од Купот на Македонија

КК Работнички го брани трофејот, Пелистер и МЗТ Скопје го посакуваат во своите трибини

пред 3 мес.
Во пресрет на завршницата од Купот

Гечевски: Наша чест и обврска е да се запамети името на Буштур

пред 3 мес.
Време е за историја

Баскет КАМ и Бадел денеска во битка за Куп финалето, пренос на МТВ 3

пред 3 мес.
Загревање за завршницата на кошаркарската сезона

Денови на женска кошарка на МТВ 3, полуфиналињата и финалето од Купот на Македонија

пред 3 мес.
НАЈСИЛНИТЕ МЕЃУ СЕБЕ ВО ФИНАЛЕТО

Се избегнаа во полуфиналето: Отворен патот за куп финале меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер

пред 3 мес.
Одлучи УО на ФФМ

Финалето од Купот на Македонија ќе се игра на „Тодор Проески“ на крајот од мај

пред 3 мес.
По денешните два натпревари

Познати се сите полуфиналисти од ракометниот Куп на Македонија

пред 3 мес.
Клубовите се на потег

КФСМ ја објави лицитацијата: Половина милион денари за организацијата на Купот

пред 4 мес.