Tag: куп
неможе без скандали на чизмата

Италија: Нема место во Купот за малите клубови

пред 2 мес.
бурно во финалето

ВИДЕО: Хаос во Израел , го спречија судијата да гледа ВАР , истураа вода врз него и го туркаа

пред 2 мес.
Партизан загуби по пенал рулетот

ВИДЕО: По 14 години Црвена Звезда ја освои двојната круна во Србија

пред 2 мес.
по 24 години победија во купот

ВИДЕО: Силекс го освои Купот, Академија Пандев немоќна на пенали

пред 2 мес.
тимот од градски парк во финалето на купот

Работнички го победи Еуро Никел во неизвесен меч и закажа финале со МЗТ

пред 3 мес.
екипата на вардар го освои 14 куп трофеј

Вардар е освојувач на Купот на Македонија

пред 3 мес.
металците убедливи во полуфиналето

ФОТО: МЗТ убедливо против ФМП Академија за 14 финале во Купот на Македонија

пред 3 мес.
металците ја научија лекцијата против куманово

МЗТ Скопје последен патник во полуфиналето на Купот

пред 3 мес.
вардарки лесно против чаир

ЖРК Вардар го совлада Чаир и закажа куп финале со Куманово

пред 3 мес.
кавадарчани фуриозно во полуфиналето

ФОТО: Еуро Никел полесно од очекувањата во полуфиналето на Купот на Македонија

пред 3 мес.
ТРОФЕЈОТ ЗАВРШИ КАЈ МИЛИОНЕРИТЕ

ВИДЕО: Борусија Дортмунд фуриозно против Лајпциг дојде до трофејот во Купот

пред 3 мес.
тимот од македонска каменица освојувач на куп трофејот

ФОТО: Баскет Кам го „преслуша“ Бадел и го освои првиот куп пехар

пред 3 мес.
Извршена ждрепката за купот

Купот на Македонија својот освојувач ќе го добие во „Автокоманда“

пред 3 мес.
Финалето сепак пред празни трибини

Ништо од навивачите: Финалето од германскиот куп пред празни трибини

пред 3 мес.
Судир на двете најуспешни екипи во Шкотска

Дерби во Шкотска: Ренџерс сонува 12 години за куп титулата

пред 4 мес.
во Купот на Франција

Војдан Стојановски одличен во победата на Данкерк

пред 10 мес.