Tag: квалификации ЕП кошарка
Новиот датум засега неизвесен

Се огласи ФИБА, тројца позитивни на коронавирус во македонскиот тим, репрезентацијата оди во самоизолација

пред 3 мес.
Мечот одложен во „пет до 12“

Одложен квалификацискиот меч Македонија – Италија, коронавирус во „црвено -жолтиот табор“

пред 3 мес.
Македонија стартуваше со два порази

Тодоров: „Без бело знаме против Италијанците“

пред 3 мес.
Непријатно изненадување

Коронавирус во македонската репрезентација во „пет до 12“ пред пресметката со Италија, отпаѓа Младеновски, неизвесни Трајковски и Вајли

пред 3 мес.
Италијанците со петмина дебитанти

Симоновски: Нема што да калкулираме, одиме на победа против Италија и Естонија

пред 3 мес.
Италија нема императив од победа

Сакети со  петмина дебитанти против Македонија

пред 3 мес.
Нено се уште не „фит“ по прележаниот коронавирус

Дефинитивно без Димитријевиќ против Италија и Естонија

пред 3 мес.
Репрезентацијата тренира комплетна во Талин

Вајли оптимист пред дуелите со Италија и Естонија, „Ова е борбен тим, верувам во успех“

пред 3 мес.
Се приклучи и Војдан Стојановски

Кошаркарите се „запознаа“ со Арената во Талин, прв заеднички тренинг со Вајли

пред 3 мес.
Се чекаат резултатите од корона тестовите

Младеновски: Сакаме „двоцифрена“ победа над Естонија за да останеме во живот за пласман на Европско

пред 3 мес.
Балонот во Талин од 28 до 30 ноември

ФОТО: Кошаркарите ја почнаа „мисијата Талин“

пред 3 мес.
Центарот на Пелистер најавува максимален ангажман

Трајковски: Да ги оставиме стартните порази зад нас, во Талин по две победи

пред 3 мес.
Вајли е новиот македонски Американец

Вајли: „Не се двоумев да играм за Македонија“ (ФОТО)

пред 3 мес.
Натпреварите во „балон“ во Талин

Сакети не менува, Италија со „млади сили“ против Македонија

пред 4 мес.