Tag: квалификации за еп 2020
сакаме трето место со победа над израел

Ангеловски: За нас допрва следува најубавото, дебитантите потврдија дека се заслужено во тимот

пред 12 мес.
капитенот е добро и ќе биде во комбинација

Пандев се чувствува добро, ќе биде во комбинација вечерва против Австрија

пред 12 мес.
квалификацииза еп 2020

ВИДЕО: Шпанија се спаси од пораз кај Шведска, продолжува победничката серија на Италија

пред 1 година
„аѕурите“ немаат пораз во квалифкациите

ВИДЕО: Бернардески и донесе предност на Италија против аутсајдерот во групата

пред 1 година
СТЕФАН РИСТОВСКИ ЌЕ ГО ЗАПИШЕ 50. НАСТАП

Адеми отпаѓа, со Пандев, Елмас и Несторовски ја напаѓаме Полска

пред 1 година
професионално и без грешка

ФОТО: ФФМ е институција, блескаше соблекувалната пред тренингот на „Полонија“

пред 1 година
не размислуваат за пораз

Словенците не размислуваат многу за Македонија, мислат само на својата игра

пред 1 година
Безјак знае од каде доаѓа најголемата опасност

Безјак: Македонија е опасна, има пеколни контри

пред 1 година
во четврток гостуваат „змајчеки“

Ангеловски на пладне ги започнува подготовките за Словенија и Полска

пред 1 година
како да се одбраниме од напаѓачкото трио

ФОТО: Полска има неверојатен избор на напаѓачи, Левандовски, Пјонтек и Милик ќе ја напаѓаат Македонија

пред 1 година
квалификации за еп 2020

Чешка вечерва во Скопје е нов предизвик за составот на Симе Симовски

пред 1 година
шведска заслужено победи

Шведска е пресилна за Македонија, пораз на стартот во квалификациите за ЕП 2020

пред 1 година
резултати по мерка за македонија

Словенија со голот на Вебиќ во 90 минута го победи Израел, без голови во Варшава

пред 1 година
овде сакаме прва победа на гости

ВИДЕО: „Влезете“ на теренот на арената „Даугава“ во Рига

пред 1 година
ВЕЧЕРВА СЛЕДЕТЕ ГО ВО ЖИВО МЕЧОТ НА ДРИБЛИНГ

ВИДЕО: „Даугава“ е подготвена да ги пречека Летонија и Македонија

пред 1 година
„даугава“ има капацитет од 10.000 седишта

ФОТО: Македонија без притисок во Рига, едвај 2500 продадени билети

пред 1 година