Tag: квалификации за лш
реваншот во словенија се игра вечерва од 20 часот

Ѓока: Шкендија може во второто коло, мораме да ги искористиме сите шанси

пред 6 мес.
тетовчани веруваат во резултатски пресврт

Шкендија пред „невозможна“ мисија, Мура мора да падне во Словенија

пред 6 мес.
МАКЕДОНСКИОТ ПРЕТСТАВНИК Е АУТСАЈДЕР НА НАТПРЕВАРОТ

ФОТО: Силекс „маскиран“ пристигна во Баку, утре квалификациски натпревар со Карабах

пред 1 година
карабах е фаворит, но силекс има свои сметки

ФОТО: Силекс отпатува за Баку, утре со Карабах игра за пласман во следната рунда од квалификациите за ЛШ

пред 1 година
следен на „менито“ е Даугавпилс од Летонија

ФУТСАЛ: Шкупи надмоќен и силен, падна Енкамп со 11-1!

пред 2 години
во загреб и белград ќе се гледа елитен фудбал

ЛШ: Динамо Загреб и Црвена Звезда на чекор од групната фаза

пред 2 години
македонскиот репрезентативец оптимист

Адеми: Сигурно сме подобри од Розенборг!

пред 2 години
динамо з. - ференцварош 1-1

ВИДЕО: Адеми и Динамо Загреб брзо поведоа па застанаа

пред 2 години
полицијата подготвена

ВИДЕО: Хрватската полиција на готовс, унгарски хулигани со воз кон Загреб

пред 2 години
уште по првото коло

ФОТО: Непланирано заврши настапот на Шкендија во Европа

пред 3 години
реваншот треба да е само формалност

Шкендија има задача, да го потврди пласманот во второто коло

пред 3 години
тетовчани тренираа во скопје

ФОТО: Шкендија го одработи тренингот на арената „Тодор Проески“

пред 3 години
нема опуштање и на реваншот

Шкендија има добар резултат но ќе игра на втора победа утре против Номе Калју

пред 3 години
пласман во второто коло императив

ЛШ: Шкеднија попладнево гостува кај Номе Калју

пред 3 години