Tag: квалификации
МЕЧ ЗА ЗАБОРАВ

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Македонските фудбалерки со полна мрежа среде Скопје, Северна Ирска броеше до 11

пред 2 мес.
ПРОБЛЕМ ЗА ГВАРДИОЛА

Се врати позитивен од репрезентацијата: Де Брујн пропушта три важни натпревари за Манчестер Сити

пред 2 мес.
СЦЕНАРИО ВОЗМОЖНО САМО АКО СЕ ПЛАСИРАМЕ ВО ФИНАЛЕТО

ЕСПН со сценарио за баражот: Замислете Роналдо против Македонија во Скопје да брка СП?

пред 2 мес.
СМЕТААТ ДЕКА НЕ Е СЛУЧАЈНО

Скандал во Африка: ФИФА можеби ќе го поништи мечот- судијата 89 пати погрешил на сметка на една репрезентација

пред 2 мес.
ДОКАЗ ЗА УСПЕХОТ

Брилијантни Македонци: Елмас подобар од Роналдо и Киеза во квалификациите, Велковски во топ 15

пред 2 мес.
ОДЛИЧЕН СТАРТ

ВИДЕО: МАКЕДОНИЈА ВОДИ- Алиоски со супер гол ја скина мрежата на Исланд

пред 2 мес.
ЗБОРНАТА ЌЕ МОРА ВО БАРАЖОТ

ВИДЕО: Русија се држеше 80 минути на Пољуд, а потоа со автогол ја испрати Хрватска го Катар

пред 2 мес.
НЕВЕРОЈАТНИОТ КИЛИЈАН

Франција го слави Мбапе: Постигна успех кој никој не успеал уште од Жист Фонтен во 1958-ма година

пред 2 мес.
ПРЕД КЛУЧНИОТ МЕЧ СО ПОРТУГАЛИЈА

Поранешниот српски фудбалер до девојката на Јовиќ: Софија те молам затвори ги манекенските нозе неколку дена

пред 2 мес.
За клучниот натпревар со Исланд

Милевски со една измена во составот на Македонија, се враќа капитенот

пред 3 мес.
нема да имате воопшто лесен меч

Видарсон: Македонија има одлична репрезентација , но ние сме тука да ви ја расипеме забавата!

пред 3 мес.
Жестока битка за пласман на СП во Катар

ВИДЕО: Прекрасниот погодок на Ди Марија доволен за триумф во синоќешните квалификации

пред 3 мес.
ИМААТ БОГАТ МОТИВ ПЛУС

Голема парична мотивација за Србите: Вучиќ во авион им вети награда на фудбалерите ако победат во Португалија

пред 3 мес.
ДОБРОПОЗНАТО ЛИЦЕ

Познат судија во Скопје: Му судел на Вардар, сега ќе го суди историскиот меч на Македонија

пред 3 мес.
пофалби за играчот на барселона

Селекторот на Шпанија: Тој е ѕвер , вистински ѕвер на теренот!

пред 3 мес.
еквадор чиле и перу со нови победи

ВИДЕО: Бразил се пласираше на Мундијалот во Катар

пред 3 мес.