Tag: ЛА Клиперс
Неверојатни бројки

Ленард останува верен на ЛА Клиперс за 173 милиони долари

пред 1 месец
Во нба лигата

ВИДЕО: Феникс на чекор од финале, „брејк“ во Лос Анџелес против Клиперс

пред 3 мес.
Феникс поведе против ЛА Клиперс

ВИДЕО: Атланта славеше во „мајсторката“ против Филаделфија

пред 3 мес.
Драматична разврска во најава

ВИДЕО: Клиперс се избори за финале на Западот, во источната конференција ќе се играат мајсторки

пред 3 мес.
Во нба лигата

ВИДЕО: ЛА Клиперс направи брејк, Атланта со неверојатен пресврт  

пред 3 мес.
Во нба лигата

ВИДЕО: ЛА Клиперс и Атланта не се предаваат, остануваат во игра за конференциско финале

пред 3 мес.
Во разигрувањето за титулата во НБА

ВИДЕО: Јута отвори со победа против ЛА Клиперс, Филаделфија израмни против Атланта

пред 3 мес.
ДАЛАС ГИ ЗАВРШИ НАСТАПИТЕ ВО ПЛЕЈ ОФОТ

ВИДЕО: Неверојатниот Дончиќ запиша 46 поени но не можеше се сам, Далас елиминиран од ЛА Клиперс

пред 3 мес.
Клучна предност во последната четвртина

ВИДЕО: ЛА Клиперс го победи Далас, ќе се игра седми натпревар

пред 3 мес.
Ноќ за паметење во НБА

ВИДЕО: Лука Дончиќ е вонсериски талент, ЛА Клиперс пред елиминација

пред 4 мес.
СРБИНОТ ПОВТОРНО НЕВЕРОЈАТЕН

ВИДЕО: Јокиќ со асистенција на годината- без гледање, зад глава

пред 5 мес.
Скромна НБА ноќ

ВИДЕО: ЛА Клиперс немаше милост против Шарлот, Голден Стејт загуби од Мемфис

пред 6 мес.
СЛОВЕНЕЦОТ ПОВТОРНО БРИЛИЈАНТЕН

ВИДЕО: Нов трипл-дабл на Дончиќ, сепак недоволен за победа на Далас, Клиперс подобри

пред 6 мес.
неверојатен натпревар за далас, клиперси демолирани

ВИДЕО: Далас го понижи ЛА Клиперс, победа со 51 поен разлика за клупска историја

пред 9 мес.
Почна новата сезона во НБА лигата

ВИДЕО: Клиперс со лекција за шампионот, Бруклин подобар од Голден Стејт

пред 9 мес.
познати натпреварите за првиот ден

Подготовките завршија, почнува новата НБА сезона – во дербито играат ЛА Клиперс и ЛА Лејкерс

пред 9 мес.