Tag: ла лига
МОМЦИТЕ НА ЗИДАН ПРОПУШТИЈА ВАЖНИ БОДОВИ

ВИДЕО: Десеткуваниот Реал Мадрид не успеа, само реми од гостувањето кај Гетафе

пред 1 ден
МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ И НЕГОВИОТ ТИМ ПРИМИЈА ПЕТ ГОЛА

ВИДЕО: Барди одигра 90 минути, Леванте декласиран на домашен терен од Виљареал

пред 1 ден
ОВА ВРЕДИ ДА СЕ ПОГЛЕДНЕ НЕКОЛКУ ПАТИ

ВИДЕО: Неверојатно голчиште во Шпанија- слободен удар, два паса и Каналес ја скина мрежата на Валенсија

пред 1 ден
Аргентинецот по трофејот во „Копа Дел Реј“

Меси: Сега стануваме се посилни и атакуваме на титулата во Ла Лига

пред 1 ден
ДУРИ ЧЕТИРИ ТИМА ВО БИТКА ЗА ТРОФЕЈОТ

ВИДЕО: Атлетико стигна до голема победа- во Шпанија не очекува крајно неизвесна битка за титулата

пред 1 ден
ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ЗА ЗИДАН, ИМА САМО 12 СЕНИОРИ

Неверојатна ситуација во Реал Мадрид: Вечерва мораат да победат, а останаа без уште еден клучен играч

пред 1 ден
Французинот нема да може да смета на Валверде

Зидан во проблеми пред вечерашниот меч со Хетафе

пред 1 ден
СЕ ОТКАЖАА ДО СОЧНИ БОНУСИ

Голем гест на ѕвездите: Фудбалерите на Реал Мадрид се откажаа од огромна сум пари за да му помогнат на клубот

пред 2 дена
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ОПТИМИСТ

Лапорта убеден дека Меси останува во Барселона: Преговорите одат како треба

пред 2 дена
Аргентинецот е на потег

Барса не се откажува, му нуди нов договор на Лионел Меси

пред 3 дена
НАЈМАЛКУ ЕДНА ДЕКАДА ЌЕ МИНЕ ВО КРАЛСКИОТ КЛУБ

Се согласил на помала плата: Лука Модриќ останува во Реал Мадрид, потпишува нов договор

пред 3 дена
Шпанецот најавува заминување од Мадрид

Сенаторот заминува: Рамос го напушта Реал Мадрид

пред 3 дена
Во летниот преоден рок

Барселона ќе го продаде Умтити за да го купи Ромањоли

пред 4 дена
РАЗДЕЛБА ПОСЛЕ 16 ГОДИНИ

Медиумот кој прв го објави трансферот на Роналдо во Јувентус: Готово е, Рамос и Реал Мадрид се разделуваат (ВИДЕО)

пред 4 дена
Аргентинецот има многу понуди

Барселона се труди да го убеди Агуеро дека „рајот“ е на „Камп Ноу“

пред 4 дена
ГЕРМАНЕЦОТ ВЕРУВА ВО СВОИТЕ МОМЦИ

Клоп пред мечот со Реал Мадрид: Имаме три големи проблеми, но знаеме што треба да направиме за да поминеме

пред 6 дена