Tag: Лацио
договорен трансферот

Шаќири пред промоција во Лацио

пред 3 дена
лацио насочен кон швајцарскиот репрезентативец

Лацио сака да го ангажира Шаќири

пред 1 нед.
без влакна на јазикот како и секогаш

Навивачите го навредуваа играчот на Лацио, Сари им отчита лекција

пред 2 недели
по три години поминати надвор од олимпико

Лацио го врати Андерсон во својте редови

пред 2 недели
задоволен од животот во Италија

Сергеј Милинковиќ-Савиќ: Сакам да останам во Лацио уште неколку години

пред 3 недели
НАЗАД ВО РИМ

Засилување во Рим: Фелипе Андерсон се враќа во Лацио без пари

пред 4 недели
повторно во екипата од рим

Интересен трансфер во најава, Сари го носи повратникот во Лацио

пред 4 недели
ГО ПРЕТСТАВИЈА СО НЕГОВИОТ ЗАШТИТЕН ЗНАК

Само една запалена цигара: Лацио на неверојатен начин потврди дека Сари им е нов тренер

пред 2 мес.
Сари во следните 2 сезони на клупата на Лацио

Готово е: Лацио денес ќе го претстави своето ново тренерско име

пред 2 мес.
Двата клуба постигнале договор

Симоне Инзаги утре ќе го преземе Интер по заминувањето на Конте

пред 2 мес.
Навивачите на Болоња беа во исчекување

Михајловиќ донел одлука по понудите од Интер и Лацио

пред 2 мес.
УШТЕ ЕДНО ГОЛЕМО ТРЕНЕРСКО ИМЕ НА АПЕНИНИТЕ

Андре Виљаш Боаш лета кон Италија- седнува на клупата на славниот клуб?

пред 2 мес.
СИМОНЕ ИНЗАГИ ПРЕКУ НОЌ СТАНА ПРЕДАВНИК

Лотито огорчен од поранешниот тренер: Со Инзаги договоривме се, се ракувавме, па не дојде во канцеларија

пред 2 мес.
Италијанскиот стратег на чекор од трансфер

Каков пресврт – Симеоне Инзаги на чекор од клупата на Интер

пред 2 мес.
ТЕШКИ ДЕНОВИ ЗА ФАНОВИТЕ НА ИНТЕР

Интер се подготвува за заминување на Конте: Започнати преговори со Симоне Инзаги

пред 2 мес.
на инзаги му досади да чека

Инзаги: Чекам 16 месеци , очигледно има некој проблем

пред 2 мес.