Ознака: лајпциг
Норвешкото чудо од напаѓач продолжува да импресионира

ВИДЕО: Ерлинг Халанд го реши дербито на „Ред Бул Арената“, „Милионерите“ славеа над Лајпциг

пред 2 недели
германецот од јули во челзи

ОФИЦИЈАЛНО: Тимо Вернер потпиша за Челзи (ФОТО)

пред 2 недели
лајпциг се зацврсти на 3 место во бундеслигата

ВИДЕО: Олмо со два гола за две минути му донесе победа на Лајпциг

пред 3 недели
шпанецот се враќа на „етихад“

Манчестер Сити го враќа својот дефанзивец од Лајпциг

пред 3 недели
ДОГОВОР Е ПОСТИГНАТ ОД ТРИТЕ СТРАНИ

Би-Би-Си: Официјално Тимо Вернер е играч на Челзи (ФОТО)

пред 4 недели
Келн декласиран на домашен терен

ВИДЕО: Тимо Вернер и Олмо му донесоа нови бодови на Лајпциг во Бундес лигата

пред 1 месец
Добри вести за Интер и Јувентус

Ливерпул се откажа од трката за Тимо Вернер поради цената

пред 1 месец
Четири гола во воведната денешната битка во Германија

ВИДЕО: Нервозно реми на Лајпциг и Херта, страшен кикс на Јарстеин

пред 1 месец
сега цената на вернер е уште поголема

ВИДЕО: Тимо Вернер постигна хет-трик, Лајпциг го демолира Мајнц со 5-0!

пред 1 месец
убедливо водство по првиот дел, голови за мерак

ВИДЕО: Каков гол на Лајпциг, како да гледаш игра на Плејстејшн

пред 1 месец
„римската волчица“ попушти...

Лајпциг блиску до договор со Шик

пред 2 мес.
Атрактивно и ефикасно попладне во Германија

ВИДЕО: Волфсбург магично до три бода, Херта убедлива ротив Хофенхајм

пред 2 мес.
Полувреме во Бундес лигата со 4 голови

ВИДЕО: „Милионерите“ сигурни против Шалке, Гулд во стилот на Роналдо го шокираше Лајпциг

пред 2 мес.
коронавирусот го погоди и моќниот бундеслигаш

РБ Лајпциг нема финансиски средства за фудбалерот на Рома

пред 2 мес.
трансферот зависи од продажбата на лаутаро мартинез

Интер доби порака од Лајпциг: Побрзајте ако го сакате Вернер, Ливерпул веќе има понуда

пред 2 мес.
една екипа е вистинска за германскиот напаѓач

Рагник го советува Вернер, во Премиерлигата за тебе постои само еден клуб

пред 2 мес.