Tag: лампард
Ветеранот на 38 години има одлични рефлекси

ВИДЕО: Причината поради која Петр Чех ќе добие шанса на голот на Челси

пред 31 минута
португалецот се изнервира...

Мурињо го нападна Лампард: Седни и ќути! (ВИДЕО)

пред 3 недели
По ремито со ВБА

Лампард: Ова беше голема лекција за нас, чисти грешки не чинеа бодови

пред 4 недели
според почетните состави на ливерпул и челси во првото коло

Клоп го обвини Челси дека трошел прекумерно, но бројките го демантираат Германецот (ФОТО)

пред 1 месец
Амбрамовиќ има длабоко кесе

Лампард не застанува, Челси по Хаверц ќе ангажира уште две засилувања

пред 2 мес.
Лампард добива екстра засилување

Тиаго Силва утре ќе го официјализира договорот со Челси

пред 2 мес.
Артета доби уште една битка со Лампард

Вилиан го одби Челси и ги продолжи преговорите со Арсенал

пред 3 мес.
легендата на „сините“ е идол на германецот...

ВИДЕО: Вернер ја откри причината поради која го одбра Челси

пред 3 мес.
„Сините“ подготвувале 55 милиони евра за трансфер

Челси му нуди 8 милиони евра годишно на голманот на Манчестер Јунајтед

пред 3 мес.
менаџерот на челси ја смирува топката

Лампард со извинување: Жалам за речникот, немам никаков проблем со Клоп

пред 3 мес.
упатени погрдни зборови во состојба на голема нервоза

Клоп и Лампард се расправаа, видеото е хит на интернет

пред 3 мес.
по повод вербалната расправа меѓу лампард и клоп

Лампард со порака до Клоп: Стигнавте до титулата, но немојте да бидете арогантни

пред 3 мес.
Челси е на потег

Атлетико Мадрид бара 120 милиони евра за Јан Облак

пред 3 мес.
Летниот преоден рок ќе биде клучен

Тами Абрахам бара сериозно поголема плата за да остане во Челси

пред 4 мес.
Ова не се добри вести за тимот од Лондон

Лампард потврди, Челси без двајца клучни играчи ќе истрча против Кристал Палас

пред 4 мес.
По Хакими, Конте бара уште еден крилен бек

Интер ги започна преговорите со Челси за транфер на Емерсон Палмиери

пред 4 мес.