Tag: лапорта
најверојатно нема да потпише нов договор

Барселона го префрли својот талент во Б тимот , бидејќи одбил да потпише нов договор

пред 1 нед.
ги помина сите младински селекции на барса

Барселона шокираше уште еден свој играч, подобро би било ако си заминеш!

пред 4 недели
постојат финансиски проблеми во клубот

Меси и Барса се согласија на сè, но договорот не беше потпишан бидејќи клубот има голем финансиски проблем

пред 4 недели
Ќе ја предводи Барса и во новата сезона

Куман: Последните неколку недели беа исклучително тешки

пред 2 мес.
потврди првиот човек на клубот

Официјално: Куман останува тренер на Барселона

пред 2 мес.
Испрати и порака до „Кралевите“

ВИДЕО: Реакцијата на Лапорта кога дозна дека Анчелоти се врати во Реал

пред 2 мес.
првиот човек на каталонците оптимист

Лапорта: Јас сум оптимист, ќе има нов договор за Меси

пред 2 мес.
„каталонците“ ќе се стабилизираат

Лапорта обезбеди заем од 500 милиони евра, прво исплата на играчите

пред 2 мес.
Понудата е вредна 26 милиони фунти за сезона

Манчестер Сити не се откажува од идејата да го ангажира Лионел Меси

пред 3 мес.
Има најави дека Лапорта бара преговори

Чави се огласи по пристигнувањето во Барселона, Куман ја очекувааше оваа реакција

пред 3 мес.
чави би можел на клупата на барса уште ова лето

Чави пристигна во Барселона: На одмор или на преговори ?

пред 3 мес.
трката за титулата е комплетно неизвесна во ла лига

Претседателот на Барса со изјава која ги предупреди двата клуба од Мадрид

пред 3 мес.
чави спремен за нов предизвик

Лапорта го контактирал Чави и раководството на Ал-Сад

пред 3 мес.
суперлигата ќе постои, сакал некој или не

Се огласи Барселона, Суперлигата е апсолутно потребна на фудбалот

пред 3 мес.
Нема демант за преддоговорот со Барса

Вајналдум: Вие секогаш зборувате за тоа што ќе се случува со мене во иднина

пред 4 мес.
Ливерпул не успеал да го разубеди

Вајналдум веќе се договорил со Барселона, Лапорта ја доби првата битка

пред 4 мес.