Tag: леброн џејмс
САМО СЕ ПОЖАЛИ

Кралот покажа зошто е крал: Леброн Џејмс избрка навивачи од сала

пред 1 нед.
РЕШЕНИЕ НА ИНЦИДЕНТОТ

НБА ги објави казните: Леброн доби суспензија, неговата жртва мина полошо

пред 2 недели
Срамен пораз во дербито

ВИДЕО: Бостон со лекција за ЛА Лејкерс и Леброн Џејмс

пред 2 недели
Непријатна повреда

Проблем за ЛА Лејкерс, Леброн подолго време ќе биде надовр од игра

пред 4 недели
ПОВТОРНО ПОВРЕДА

Голем проблем за Лејкерс: Повторно ќе мораат без Леброн Џејмс

пред 4 недели
Во најсилната кошаркарска лига на светот

ВИДЕО: ЛА Лекјерс ја продлабочи кризата во Хјустон, пораз за Далас и Дончиќ

пред 1 месец
ОТКРИ ШТО БАРА ОД КРИТИЧАРИТЕ

Леброн Џејмс се налути: Само зборувајте за нашите години, повреди…

пред 4 мес.
ЅВЕЗДЕНА ТРОЈКА

Лејкерс склопува тим за напад на прстенот: Дамиен Лилард доаѓа да им помогне на Џејмс и Дејвис

пред 5 мес.
има 36 години и ќе се пензионира под еден услов

Леброн се изјасни, познато е каде и кога сака да ја заврши кариерата

пред 5 мес.
според Американскиот спортски порталот „Pickwise“.

Леброн Џејмс и Маркус Рашфорд се најомразените и најнавредувани спортисти во светот

пред 5 мес.
се повеќе ѕвезди го откажаа настапот на ЛОИ

Џејмс и Дејвис нема да играат за „дрим тимот“ во Токио

пред 6 мес.
атрактивна нба вечер

ВИДЕО: Нереален пресврт на Бостон, ЛА Лејкерс загуби и со Леброн во тимот

пред 7 мес.
И ЗА ТАКВИ РАБОТИ СЕ ДАВААТ ПРЕМНОГУ ПАРИ

Неверојатна цифра: Картичка од Леброн Џејмс продадена за вртоглава милионска сума

пред 7 мес.
ИМИЏОТ НА ЛЕБРОН БИ МУ ОДГОВАРАЛ НА КЛУБОТ

Ливерпул добива кошаркарско засилување: Леброн Џејмс ќе учествува во водењето на црвените

пред 8 мес.
ОД ЛЕЈКЕРС БЕСНИ НА ХИЛ

Играчот што го повреди Џејмс се правда: Немаше никаква намера, Леброн го знае тоа

пред 9 мес.
По повредата на коленото

Леброн Џејмс: Имам болки и внатрешно и надворешно, подготовката за кам-бек започнува веднаш

пред 9 мес.