Tag: лече
НИКОЛОВ ВЕЛИ СОНОТ НА КАПИТЕНОТ НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА СЕ ИСПОЛНИЛ

Бобан Николов со воодушевување зборува за Пандев: За него треба да се направи статуа

пред 2 мес.
СРПСКИОТ ШАМПИОН СО ИТАЛИЈАНСКИ ШМЕК

ВИДЕО: Црвена Звезда во милионски трансфер доведе фудбалер од Италија

пред 3 мес.
николов стартер на дебитантскиот настап во серија б

ФОТО: Николов дебитираше за Лече и освои бод против Емполи

пред 3 мес.
За амбициите и плановите во новиот клуб

Николов: Горан Пандев ми кажа многу убави работи за Лече, се надевам дека ќе останам тука повеќе години

пред 3 мес.
Македонскиот репрезентативец го комплетираше трансферот

ФОТО: Бобан Николов претстaвен во Лече, започна авантурата во Италија

пред 3 мес.
Честитка за трансферот на Апенините

Горан Пандев со порака за Николов: Добредојде во Италија, брате..

пред 3 мес.
МАКЕДОНЕЦОТ Е ПРЕД ТРАНСФЕР ВО ЛЕЧЕ

Бобан Николов го напуша МОЛ Фехервар за да игра во Серија Б

пред 3 мес.
нова авантура за жута во кариерата

ФОТО: Лече го претстави Леонард Жута, екс репрезентативецот потпиша договор на две години

пред 7 мес.
Битката за опстанок во Серија А е пред колуминација

ФОТО: Џенова се крсти во Пандев во дуелот со Верона, Парма игра клучна улога

пред 9 мес.
Лош ден за македонските репрезентативци во Италија

ВИДЕО: Џенова и Пандев декласирани од Сасуоло, Несторовки со Удинезе загуби од Лече

пред 9 мес.
за малку не дозволи „од готово вересија“

ВИДЕО: Болоња им направи услуга на Џенова и Пандев со победата над Лече  

пред 9 мес.
Ветеранот со максимален учинок- одигра 90 минути

ВИДЕО: Џенова го совлада Лече, Горан Пандев клучен за првиот гол во важната победа  

пред 9 мес.
од пандев се очекува да има клучна улога

ФОТО: Пандев го предводи нападот на Џенова на клучниот натпревар за опстанок во Серија А

пред 9 мес.
неверојатен потег за кој дебело ќе плати

ВИДЕО: Лацио има свој Суарез, играч кој гризе, Патрик доби жестока казна

пред 10 мес.
Непланиран нов кикс на тимот од Рим

ВИДЕО: Ништо од шампионскиот Лацио, Лече слави голема победа на „Виа Дел Маре“

пред 10 мес.
лече чекор поблиску до испаѓање

ВИДЕО: Трилер меч, Сасуоло победник на натпреварот со шест голови, прекрасен лоб на Капуто

пред 10 мес.