Tag: лече
лече чекор поблиску до испаѓање

ВИДЕО: Трилер меч, Сасуоло победник на натпреварот со шест голови, прекрасен лоб на Капуто

пред 11 мес.
јувентус го пречекува лече од 21-45

ВИДЕО: Јувентус објави феноменален гол на Зидан против Лече како најава дуелот вечерва

пред 11 мес.
„Старата Дама“  брка петта победа во низа

Јувентус без Роналдо против Лече, Сари му дал одмор на Португалецот

пред 11 мес.
„росонерите“ им се вратија на победите во Серија А

ВИДЕО: Милан убедлив против Лече, Ребиќ го постигна голот на натпреварот

пред 11 мес.
Додека други веруваат дека сезоната треба да се поништи

Дамиани: Единствен начин за да избегнеме финансиска катастрoфа е да играме повторно

пред 1 година
Нова убедлива победа за тимот од бергамо

ВИДЕО: Запата постигна хет-трик, Аталанта со седум голови го „торпедираше“ Лече

пред 1 година
„Волчицата“ се врати во игра за ЛШ

ВИДЕО: Рома ја прекина серијата без победа, Лече декласиран во Рим

пред 1 година
Милионски долг на плеките на Црногорецот

Пропаст на легендата, судот во Лече му го заплени сиот имот на Мирко Вучиниќ

пред 1 година
трета победа во низа

ВИДЕО: Продолжува серијата на Лече, „падна“ и фенерџијата СПАЛ

пред 1 година
Гатузо полека станува минато за Наполи

На крајот од сезоната Џенаро Гатузо ќе биде сменет во Наполи

пред 1 година
елмас не настапи поради суспензија

ВИДЕО: Го имаме голот на денот, го прими Наполи во 82 минута и загуби

пред 1 година
Лече го откри резултатот во Неапол

ВИДЕО: Наполи напаѓа, ама Лече погоди – Лападула го носи гостинот во водство

пред 1 година
лече го демолира торино

ВИДЕО: Голчиште на Фалко, најубав погодок викендов во ТОП 5 првенствата

пред 1 година
лече води против торино

ВИДЕО: Два речиси идентични и ефектни голови на ист натпревар

пред 1 година
интер направи чекор назад во борбата за титулата во серија а

ВИДЕО: Интер немоќен и против Лече, нов кикс на екипата од Милано

пред 1 година
Фантастичен погодок на Де Паул

ВИДЕО: Несторовски и Удинезе во финишот го „скршија“ отпорот на Лече

пред 1 година