Tag: леклер
Интересна трка во Монако

Ферстапен го искористи невниманието на Леклер за победа во Монте Карло

пред 4 мес.
обезбеди пол позиција за ферари

ВИДЕО: Леклер го оштети болидот, но стигна до пол позиција во Монако

пред 4 мес.
кардинална грешка на леклер

ВИДЕО: Хамилтон доминатно до првата победа сезонава, двоецот на Ферари меѓусебно се елиминираа

пред 1 година
Неверојатен ден во Австрија

ВИДЕО: Драматичен старт на сезоната во Ф1, победа на Ботас а Хамилтон без пласман на пиедесталот

пред 1 година
Фетел се закани - сезонава ќе возам за себе, а не за Леклер

Фетел како да најавува драма оваа сезона: Нема да му дозволам на Леклер да ме претекнува

пред 1 година
Мешавина на двајца екс шампиони, подготвен да биде светски шампион

Леклер го споредија со Раиконен и Шумахер и им испратија порака на Ферари

пред 1 година
Возачот од Монако има една мисла на која е фокусиран

Леклер има само една мисла во себе: Со тоа заспивам и се будам!

пред 1 година
Ставот на Бријаторе: Ферари веќе го селектираше новиот број 2

Со трансферот на Саинц – Ферари покажа кон кој правец ќе се движат

пред 1 година
колегата на германецот со емотивна порака...

Леклер: Благодарам, Себастијан за се што направи за мене (ФОТО)

пред 1 година
Пилотот на Ферари е свесен за своите недостатоци

Леклер: Морам да го контролирам чуството на „убиец“ кога ќе влезам во болидот

пред 2 години
Возачот на Ферари во иднина сака да соработува со Британецот

За Леклер не претставува проблем да биде тимски колега со Хамилтон

пред 2 години
поранешниот прв човек на ферари верува во леклер

Браун: Леклер има голем талент, а тоа ќе го докаже наредните десет години

пред 2 години
Авто-мото

ВИДЕО/ФОТО: Леклер стартува од пол позицијата, Ферстапен казнет и тргнува четврти

пред 2 години
Германецот со прва победа сезонава

Фетел: Победа по која конечно можам да бидам задоволен

пред 2 години
Леклер трета трка по ред на подиум

ВИДЕО: Доминација на Ферари, Себастијан Фетел победи во Сингапур

пред 2 години
Низа комплименти за пилотот на Ферари

Жан Тод: Леклер во многу работи ме потсетува на Михаел Шумахер

пред 2 години