Tag: Лестер
Неефикасна но интересна вечер во Премиер лигата

ВИДЕО: Шефилд Јунајтед со шок за Астон Вила, Барнли освои бод против Лестер

пред 13 часа
„Лисиците“ одново се на второто место на табелата

ВИДЕО: Лестер не се предава, Астон Вила почна да се губи во трката за Европа

пред 2 недели
ТРОФЕЈОТ НЕМА ДА СЕ КРЕВА ПРЕД ПРАЗНИ ТРИБИНИ

Од Англија стигнуваат добри вести: Шампионот во Премиер лигата титулата ќе слави пред навивачи

пред 2 недели
распад систем на шампионот

ВИДЕО: Ливерпул се распадна за 7 минути, смена грешка во одбраната, Лестер победи

пред 3 недели
израмнет натпревар без голови

Реми без голови, Вулверхемптон и Лестер ги разочараа навивачите

пред 4 недели
„Граѓаните“ во моментов се моќни и самоуверени

ВИДЕО: Манчестер Сити продолжува со шампионскиот поход, Лестер го совлада Фулам

пред 4 недели
ФАРМАЦЕВТИТЕ ПРЕЗАДОВЛНИ ОД НОВИОТ ФУДБАЛЕР

ФОТО: Англискиот напаѓач си замина од Лестер, Леверкузен го промовираше своето ново засилување

пред 1 месец
македонскиот репрезентативец по победата над лестер

Алиоски: Македонија има многу таленти, се надевам ќе заиграат во Премиер лигата (ВИДЕО)

пред 1 месец
Изненадувачки резултат на „Кинг Пауер“ во Премиер лигата

ВИДЕО: Лидс и Алиоски ја прекинаа низата без пораз на Лестер, Бамфорд одигра перфектен меч

пред 1 месец
Шампионските абиции избледеа против најслабиот

ВИДЕО: Шефилд Јунајтед слави на „Олд Трафорд“, шамар за амбициозните „Ѓаволи“

пред 1 месец
Челси наскоро ќе добие нов тренер ?

Франк Лампард: Загрижен сум, поради формата која брзо се менува

пред 1 месец
Што на ова ќе каже Лампард но и Абрамовиќ?

ВИДЕО: Лестер е нов лидер во Премиер лигата, Челси повторно поразен  

пред 1 месец
Одличен гол од деструктивецот на Лестер

ВИДЕО: Менди и цела одбрана на Челси „неми гледачи“ при голот на Ндиди

пред 1 месец
„лисиците“ се искачија на второто место на табелата

ВИДЕО: Лестер го реши Саутемптон со два гола за второ место во Премиер лигата

пред 2 мес.
Во 1/32 финалето од ФА Купот во Англија

ВИДЕО: Магичен гол на Џастин во победата на Лестер над Стоук

пред 2 мес.
„Лисиците“ стигнаа до десетиот триумф во Премиер лигата

ВИДЕО: Лестер им се врати на победите, Њукасл остана доследен на „црната серија“

пред 2 мес.