Tag: летонија
Секоја чест

ВИДЕО: Го видовте ли голот на Андонова ала Шаќири?

пред 1 месец
Триумф во Рига

Македонија до прва победа во мундијалските квалификации, Андонова двоен стрелец

пред 1 месец
ЛЕТОНЦИТЕ УБЕДЛИВИ

Струга Трим Лум по само два меча го заврши европското лето: Лиепаја ги декласираше за крај на европската авантура

пред 4 мес.
трагичен крај за младиот голман

НХЛ голман го загуби животот во трагична несреќа , паднал на приватна забава

пред 5 мес.
Летонците со второ засилување од Вардар

Официјално: Јован Попзлатанов ќе игра со Мицевски во Рига

пред 10 мес.
Кошаркарките ќе се подготвуваат во Охрид

Ѓоровиќ го објави поширокиот список за последниот квалификациски турнир

пред 11 мес.
Неповолни вести за селекторот Ѓоровиќ

Македонските кошаркарки со проблеми во Рига – добро е што се приклучи Митрашиновиќ

пред 1 година
Најубавите голови од првиот ден

ВИДЕО: Топ 5 голови од првиот ден на ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска

пред 2 години
триумф над летонија

Израел запиша победа и се израмни со Македонија и Словенија

пред 2 години
Два гола за четири минути во мрежата на Ванис

ВИДЕО: Летонците посрамотени, Левандовски ја покажа разликата во класи

пред 2 години
Ново признание за потегот против Летонија

ВИДЕО: Голот на Барди против Летонија во топ 10 во изборот на УЕФА

пред 2 години
Нов убедлив пораз на нашите тенисери

Летонија пресилна за Дејвис Куп репрезентацијата на Македонија

пред 2 години
порака од претседателот на ФФМ

Сејдини: Убеден сум дека ќе ја задржиме скромноста и натпреварувачкиот дух

пред 2 години
Македонија е фамилија

Ангеловски: Нема сила што ќе не сруши, ние сме семејство

пред 2 години
Задоволство по 4 освоени бодови

Велковски: Го надигравме противникот но непотребно ризикувавме за трет гол

пред 2 години
Капитенот со први импресии од победата во Рига

Пандев: Рутински ги освоивме трите бода, заслуживме повеќе и од дуелот со Израел

пред 2 години