Tag: леукемија
вистински пример за борба и истрајност

Михајловиќ трча по 10 километри, што е тоа леукемија?

пред 1 година
Екс селекторот открива дека Италија е фасцинирана од борбата на Синиша

Ѓорѓевиќ за Михајловиќ: Неговата храброст и сила одамна се познати

пред 1 година
србинот порача дена никогаш не треба да се губи надеж

Михајловиќ: Леукемијата имаше проблем со мене, не јас со болеста, никогаш не се откажав

пред 1 година
по борбата со опасната болест видливи се трагите

ФОТО: Леукемијата остави голема трага, Михајловиќ изгледа како „старец од 100 години“

пред 1 година
србинот е голем победник

Михајловиќ од карантин: Леукемијата е пред комплетен пораз (ВИДЕО)

пред 1 година
превентивна одлука на србинот

Синиша Михајловиќ ја напушти Болоња, оди во изолација во Рим

пред 1 година
Семејството му значи се

Трогателно: Синиша Михајловиќ со своето семејство, кое му ја дава најголемата поддршка во борбата со болеста (ФОТО)

пред 1 година
Михајловиќ е подготвен да се врати на своето работно место

Синиша Михајловиќ излезе од болница, наскоро ќе се врати и на работа

пред 1 година
се очекува брзо да му се врати на фудбалот

Синиша Михајловиќ е повторно во болница поради неопходна терапија

пред 1 година
ова е подарок од господ

Михајловиќ: Не сум никаков херој, јас сум само човек, се надевам многу подобар од порано

пред 2 години
започнува последниот дел од лекувањето

Момент на вистината, Михајловиќ повторно во болница

пред 2 години
наскОро ќе бидат познати резултатите

Михајловиќ повторно во болница, последна рунда во борбата со леукемијата

пред 2 години
се чека зелено светло од анализите

Михајловиќ денес се враќа на клупата на Болоња да го пречека Лацио

пред 2 години
Болоња му се поклони на Миха

ВИДЕО: Михајловиќ поздравен со овации на домашен терен, навивачите му пружија голема поддршка

пред 2 години
се запозна и со новото засилување

ВИДЕО: Михајловиќ не го пропушти ни тренингот на Болоња

пред 2 години
Италијанецот пружи поддршка

Некогашниот ривал го посети Михајловиќ во болница: Ова ќе биде победа

пред 2 години