Tag: левандовски
Состави идеален тим за 2020 година

ФОТО: Рио Фердинанд со изненадувачи избор, петмина од Ливерпул и без Меси и Фернандес

пред 3 дена
Три гола за 13 минути постигна фаворитот

ВИДЕО: Левандовски „експлодираше“, Баерн Минхен со пресврт го совблада Мајнц

пред 2 недели
Во топ 5 лигите во Европа

ВИДЕО: Кристијано Роналдо постигна најмногу голови во 2020 година

пред 2 недели
Интересна листа од шпанскиот медиумски гигант

„Марка“ ги избра најдобрите фудбалери за 2020, Левандовски е прв а Меси на десетото место

пред 2 недели
полјакот е најдобар спортист на стариот континент

ФОТО: Левандовски е „крал“ на Европа, избран за најдобар спортист пред Хамилтон и Ѓоковиќ

пред 3 недели
„БАВАРЦИТЕ“ СО МНОГУ СРЕЌА ДО НОВА ПОБЕДА

ВИДЕО: Баер Леверкузен не издржа, Левандовски му донесе победа на Баерн Минхен во 93 минута

пред 4 недели
најдобриот за 2020 има нов прекар

ВИДЕО: Левандовски има нов прекар во Баерн Минхен

пред 4 недели
португалецот извиси од својот поранешен клуб

Реал Мадрид заборави на Роналдо, Португалецот не доби ни еден глас од „кралевите“

пред 4 недели
Интересна ноќ во Германија

ВИДЕО: Леверкузен останува лидер во Бундес Лигата, Левандовски му донесе пресврт на Баерн

пред 1 месец
МЕСИ, РОНАЛДО И ЛЕВАНДОВСКИ ВО КОНКУРЕНЦИЈА ЗА „Тhe Best“ НА ФИФА

ФОТО: Неправедни се обвинувањата дека Роналдо не ја заслужува номинацијата на ФИФА

пред 1 месец
Објавени се финалните листи на потенцијални победници

ФИФА: Роналдо, Меси и Левандовски во трка за најдобар фудбалер на светот (ФОТО)

пред 1 месец
52. гол на „енфилд“ за салах

ФОТО: Салах погоди за Ливерпул и се доближи на рекордот на Меси и Левандовски

пред 1 месец
ВАР му поништи два гола на Левандовски

ВИДЕО: Баерн Минхен славеше во дербито против Борусија Дортмунд

пред 2 мес.
Брујне во друштво на баварците

ФОТО : Баерн освои четири од петте награди на УЕФА

пред 4 мес.
Убедливо водство, Левандовски е меѓу стрелците

ВИДЕО: Баерн Минхен е безмилосен против Шалке во првото полувреме

пред 4 мес.
Роналдо го има најубавиот гол

УЕФА го објави идеалниот тим на сезоната во ЛШ, девет од Баерн Минхен, Роналдо „извиси“

пред 5 мес.