Tag: лидс
алиоски стартер , ги одигра сите 90 минути

ВИДЕО: Лидс Јунајтед запиша победа против Саутемптон, Алиоски одигра 90 минути

пред 8 часа
фа на потег, во лидс изненадени

ВИДЕО: ФА отвори истрага за Алиоски за гестикулација која нема никаква врска со расизам

пред 3 дена
МАКЕДОНЕЦОТ ПОВТОРНО ОДЛИЧЕН

ВИДЕО: Лидс убедлив на гостувањето кај Барнли- Алиоски одигра 90 минути и подели асистенција

пред 4 дена
понудата е на маса, алиоски е на потег

Поранешен селектор на Шкотска тврди: Алиоски останува во Лидс

пред 5 дена
клоп со нов напаѓач

Клоп го најде напаѓачот што сака да го донесе. „Луѓе мој, каков играч!

пред 1 нед.
џани феноменален во триумфот на тотенхем

ВИДЕО: Алиоски со асистенција во триумфот над Тотенхем

пред 2 недели
Заврши авантурата во Англија

Алиоски дефинитивно ќе игра во Турција, Лидс не успеа да го разубеди левиот бек

пред 2 недели
ЌЕ СЕ ЗГОЛЕМИ ЛИ МАКЕДОНСКАТА КОЛОНИЈА ВО НАПОЛИ?

Алиоски и Елмас стануваат соиграчи: Наполи му нуди 10 милиони евра на Џани за да дојде во Неапол

пред 3 недели
Турскиот гигант го посакува Алиоски

Трабзон доставил понуда за Алиоски, Џани одговори

пред 3 недели
Македонецот по ремито со „Ѓаволите“

Алиоски: Не знам дали беше пенал, но да беше за Јунајтед тие ќе го добиеа (ВИДЕО)

пред 3 недели
Неочекуван избор

Алиоски ја преферира Турција, ја одбил најновата понуда од Лидс!?

пред 3 недели
Се чини дека лидс не сака да го задржи

Алиоски има повеќе опции, веќе пристигнала и првата конкретна од Турција

пред 4 недели
Во однос на суперлигата

Тренерот на Алиоски тврди: Ова не треба да не изненадува

пред 4 недели
Самоуверена изјава на тренерот на англискиот првак

Клоп: Не сум луд, но се уште верувам дека можеме да избориме пласман во ЛШ

пред 4 недели
Во Премиер лигата

Алиоски и Лидс против традицијата бараат победа над Ливерпул

пред 4 недели
Ужасен старт над Габриел Хесус

ВИДЕО: Хорор во Манчестер,како Купер од Лидс заработи црвен картон

пред 1 месец