Tag: Лига Европа
Манчестер Јунајтед има сериозен тест во Лига Европа

Солскјер за ждрепката во Европа лигата: Ова е роденденски подарок за мене

пред 4 дена
„росонерите“ немаа баш среќа во извлекувањето

Ибрахимовиќ ќе дели воспитни, дел од играчи на Милан се фрустрирани дека ќе мора да играат со Јунајтед

пред 5 дена
Во осминафиналето од Лига Европа

ФОТО: Адеми и Ристовски со Динамо Загреб против Тотенхем, Милан против Манчестер Јунајтед

пред 5 дена
По пласманот во осминафиналето во ЛЕ

ВИДЕО: Незаборавна прослава во соблекувалната на Динамо Загреб

пред 5 дена
По елиминацијата во Лига Европа, се очекува и промена

Гатузо стана психолог: Не смееме да паднеме во депресија, дајте им време на играчите

пред 5 дена
По двата гола против Бенфика

Обамејанг: Сите се среќни вечерва, тимот покажа карактер и заслужено победивме

пред 5 дена
Немаше нов шок за калчолигашите по елимицијата на наполи

ВИДЕО: Милан без да ја победи Црвена Звезда до осминафинале, Рома без проблеми против Брага

пред 5 дена
Тренерот на Наполи разочаран од симулирањето повреди на противникот

Гатузо конфузен и бесен: Ако тим од Италија играше вака, светските медиуми ќе го масакрираа

пред 5 дена
Елмас играше како лев бек Мернест го замени по еден час игра

ВИДЕО: Наполи победи на „Марадона“ но Гранада се пласираше во осминафиналето, Гатузо добива шут карта

пред 5 дена
„топџиите“ со пресврт до голема победа над Бенфика

ВИДЕО: Обамејанг со гол во 87 минута му донесе осминафинале на Арсенал, Молде го елиминираше Хофенхајм

пред 5 дена
Лено по шокот од Консалвес со ново разочарување

ВИДЕО: Неверојатно каква грешка направија дефанзивците на Арсенал, Силва тоа го казни

пред 5 дена
Солскјер не сакаше премногу да ризикува против Сосиедад

Адеми и Ристовски стартери за Динамо Загреб, Милан тргнува без Ибра против Црвена Звезда

пред 5 дена
Нов натпревар нова позиција за македонецот

ФОТО: Нов експеримент на Гатузо, Елмас ќе игра како лев крилен бек против Гранада

пред 5 дена
Французинот се бори за своето место

ФОТО: Ќе му тргне ли на Лаказет со новите копачки украсени со „Мињони“?

пред 6 дена
Реванш натпревари во 1/16 финалето од Лига Европа

Елмас и Наполи пред клучен тест против Гранада, Адеми и Динамо фаворити против Краснодар

пред 6 дена
НЕ МУ БЕШЕ БАШ НАЈПРИЈАТНО

ВИДЕО: Погледнете како славниот коментатор на Милан Тициано Крудели го поднесе голот на Павков

пред 1 нед.