Tag: лига куп
СИТИ МИНА НАЈТЕШКО ОД ГОЛЕМИТЕ

Извлечени паровите за осминафиналето од Карабао купот: Ќе гледаме неколку интересни дуели

пред 4 недели
тотнем полуфиналист во лига купот

ВИДЕО: Мурињо задоволен, Бејл, Дејвис и Кејн го решија Стоук за полуфинале во Лига Купот

пред 10 мес.
„Топџиите“ го елиминираа Ливерпул

Арсенал против Манчестер Сити во четвртфиналето од Лига Купот

пред 1 година
Ќе фатат ли ритам „Ѓаволите“?

ВИДЕО: Солскјер ја најде формулата за успех – Мата постигна гол по 13 додавања во низа

пред 1 година
Во Лига Купот во Англија

ВИДЕО: Еврогол на Погба од слободен удар, Јунајтед и Евертон во четвртфинале

пред 1 година
Барнли немоќен против фаворитот

ВИДЕО: Стерлинг и Торес го однесоа Манчестер Сити во четвртфинале во Лига Купот

пред 1 година
Во јунајтед се бараат себе си`

ФОТО: Солскјер со нов рез, тргнува со втор тим против Брајтон

пред 1 година
челси водеше до финишот и потОа беше казнет

ВИДЕО: Тотенхем во четвртфинале на Лига купот, пеналите му пресудија на Челси

пред 1 година
прв гол за тимо вернер

ВИДЕО: Вернер со деби погодок за Челзи, Мурињо и Тотенхем во минус

пред 1 година
Двајца дебитанти на денешното дерби

ФОТО: Мурињо и Тотенхем против разорениот Челси, најавено деби на Регулион и Менди

пред 1 година
Разврска во 1/16 финалето од Лига Купот во Англија.

ВИДЕО: Ливерпул го декласираше Линколн, Сити се мачеше за триумфот над Борнмут

пред 1 година
Неочекувана елиминација на Вотфорд

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед и Вест Хем без проблем до пласман во осминафиналето од Лига Купот

пред 1 година
Солскјер направи повеќе промени

ФОТО: Хендерсон на голот, Ван Де Бек од првата минута против Лутон

пред 1 година
Победникот беше решен по пенал рулетот

ВИДЕО: Алиоски херој и трагичар за Лидс во елиминацијата од Хал во Лига Купот

пред 1 година
Ќе се одложи ли најстариот фудбалски турнир на светот?

Мирор: Англија ќе се откаже од Куповите, за да има време да заврши првенството

пред 2 години
Фудбалерите на Сити веќе почнаа да се изјаснуваат

Серхио Агуеро е првиот кој ќе замине од Манчестер Сити, ако опстои забраната за европските натпреварувања

пред 2 години