Tag: Лига на шампиони
очигледно распадот на суперлигата го забрзува почетокот на новиот концепт

ФОТО: Новиот формат на Лигата на шампионите ќе започне порано

пред 23 часа
дали уефа ќе донесе одлуки кои ќе ја сменат завршницата на лигата на шампионите

ФОТО: УЕФА ќе им пресуди на три екипи, две од Германија и една од Португалија со декрет во полуфинале

пред 3 дена
СЕ ПОВЕЌЕ ПРОТИВ ОВОЈ ПРОЕКТ

Фергусон разочаран од идејата за Суперлига: Тоа е враќање 70 години назад на европскиот фудбал

пред 3 дена
ПОЧНУВА ЛИ ГОЛЕМА ВОЈНА МЕЃУ УЕФА И НАЈГОЛЕМИТЕ КЛУБОВИ?!

УЕФА жестоко им одговори на клубовите кои планираат Суперлига: Казните ќе бидат драстични

пред 4 дена
УЕФА СЕ ЗАКАНУВА СО ИСФРЛУВАЊА

Дванаесет европски великани наскоро ќе објават план: Се формира Суперлига како одговор на новата Лига на шампиони?

пред 4 дена
ЧЕЛЗИ И ЛИВЕРПУЛ ИМААТ ШАНСИ ДА ГО ПОМИНАТ ВЕСТ ХЕМ

ВИДЕО: Вест Хем доживеа неочекуван шок во борбата на Лигата на шампионите, поразени со Њукасл

пред 5 дена
СЕ ОТКАЖАА ДО СОЧНИ БОНУСИ

Голем гест на ѕвездите: Фудбалерите на Реал Мадрид се откажаа од огромна сум пари за да му помогнат на клубот

пред 5 дена
НЕ ВЕРУВАЛ КОЛКУ Е ДОБАР

Гвардиола воодушевен од младиот бисер на Борусија: Можеби лаже за годините

пред 6 дена
ЦЕЛ МЕЧ НА ЕНФИЛД ГО ИГРАЛ СО БОЛКИ

ФОТО: Девојката на ѕвездата на Реал Мадрид објави фотографија од неговата нога- „Знам дека ќе ми замериш, но морав“

пред 6 дена
МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ЕДИНСТВЕН СИГУРЕН ВО ЕЛИТАТА ПРЕКУ ДОМАШНОТО ПРВЕНСТВО

За Арсенал, Виљареал и Рома трофејот во ЛЕ ќе има двојно значење- тоа им е единствена шанса да стигнат до ЛШ

пред 7 дена
Шпанецот со порака до играчите и навивачите

Гвардиола: Не сакам да зборувам за четири титули, мора да одиме чекор по чекор

пред 1 нед.
КРАЛСКИОТ КЛУБ СЕ ОДМАЗДИ НА ТЕРЕНОТ

ВИДЕО: Хулиганите на Ливерпул го нападнаа и оштетија автобусот на Реал Мадрид

пред 1 нед.
ПЕП СЛАВИ, ВО ДОРТМУНД СИГУРНО СЕ БЕСНИ

ВИДЕО: Му помогна ли судијата на Манчестер Сити? Спорен пенал донесе израмнување за Граѓаните

пред 1 нед.
ПОЗНАТИ СИТЕ ПОЛУФИНАЛИСТИ

ВИДЕО: Манчестер Сити со пресврт до полуфиналето, Реал Мадрид издржа на Енфилд

пред 1 нед.
ГВАРДИОЛА СО ЕДНА НОГА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

ВИДЕО: Фоуден со голчиште го носи Манчестер Сити кон најдобрите четири во Лигата на шампионите

пред 1 нед.
МАРЕЗ ПРЕЦИЗЕН ОД ПЕНАЛ

ВИДЕО: Гвардиола може малку да здивне, Манчестер Сити израмни во Дортмунд

пред 1 нед.