Tag: Лига на шампионите
СЕ ОГЛАСИ ФУДБАЛЕРОТ НА СИТИ

Од голема радост до најголема тага: Само неколку откако го постигна првиот гол во Лигата на шампионите почина татко му

пред 1 месец
квалификации за пласман во групната фаза во лигата на шампионите

Адеми остана дома, нема да настапи за Динамо Загреб против Шериф

пред 2 мес.
БЕЗ НЕГО ПО ЕВРОПСКАТА ЕЛИТА

Пиоли ја доби најлошата вест: Познато колку е тешка повредата на Ибрахимовиќ

пред 5 мес.
Парижаните се фаворити за пласман во полуфиналето

ФОТО: Левандовски почна со тренинзи но нема да игра против ПСЖ

пред 6 мес.
Интересни резултати во втората осминафинална ноќ во ЛШ

ВИДЕО: Халанд блесна против Севиља, Порто со предност против Јуве по првото полувреме  

пред 8 мес.
Магијата на Бразилецот доби награда

ВИДЕО: Голот на неделата во Лигата на шампионите го постигна Нејмар

пред 11 мес.
Ќе има ли драстични промени во тимот од Милано

ВИДЕО: Срамна елиминација на Интер, фудбалерите на Конте нема да играат ни во Лига Европа

пред 11 мес.
ревија на супер ефектни голови во лигата на шампионите

ВИДЕО: Лацио води против Зенит, Имобиле постигна маестрален гол

пред 11 мес.
Неочекувана изјава од тренерот на „Старата Дама“

Пирло за играчите на Јуве: Ако беа помалку егоистични ќе можеа да го решат натпреварот многу порано

пред 12 мес.
вакви моменти ретко има во лигата на шампионите

ВИДЕО: Ваков гол во Лигата на шампионите ретко се гледа…

пред 12 мес.
ИМАЛО И ДОБРИ НЕШТА ВО ОВИЕ 0-0 СМЕТА ТРЕНЕРОТ НА ИНТЕР

Конте: Има позитивни аспекти од средбата со Шахтјор

пред 12 мес.
македонскиот шампион ќе се сретне со претставникот на ирска

Шкупи го дозна противникот за квалификациите во Лигата на шампионите

пред 12 мес.
големо изнеанадување во мадрид

ВИДЕО: Реал не успеа да направи чудо, Шахтјор запиша победа, голчиште на Модриќ

пред 1 година
Тренерот на Јунајтед го пофали Туанзебе

Солскјер: Ова го постигнавме без навивачи, но секако е одлично достигнување и заслуживме да победиме

пред 1 година
Вардаровиот тренер со првична реакција

Алушовски: Мислам дека денеска победи посреќната екипа

пред 1 година
ждрепка во нион за третото коло во ел

Шкендија може да го добие Тотенхем и Мурињо за противник во третото коло во Европа лига

пред 1 година