Tag: лига шампиони
стратегот на сити мирен пред реваншот

Гвардиола пред судирот со „светците“: Контролата на емоциите е клучна

пред 6 мес.
Челзи рано го отвори резултатот

ВИДЕО: Челзи води во Мадрид , Пулишиќ стрелец за сините

пред 6 мес.
ВАРДАРОВИОТ ХЕРОЈ ПОДГОТВЕН ЗА НОВАТА МИСИЈА

Чупиќ после потписот: Одиме да го вратиме Загреб на старите патеки и да ги наполниме трибините како некогаш

пред 8 мес.
МАГНУС АНДРЕСОН СО ПОФАЛНИ ЗБОРОВИ ЗА „ЦРВЕНО- ЦРНИТЕ“

Тренерот на Порто пред мечот со Вардар: Мора да одиграме перфектно во одбраната, тие во мечот влегуваат посвежи од нас

пред 9 мес.
ВЕРОЈАТНО ПРЕПОСТАВУВАТЕ КОЈ БИ МОЖЕЛ ДА БИДЕ

Што велат обложувалниците: Koj e фаворит за титулата во Лигата на шампионите?

пред 10 мес.
Од УЕФА се уште молк

ФОТО:Цела косовска лига и помага на Приштина за Лигата на Европа

пред 1 година
Жрепката точно напладне во седиштето на УЕФА

Силекс денеска добива незгоден и неатрактивен противник во Лигата на шамппиони

пред 1 година
Експресна реакција по елимиинацијата во ЛШ

Јувентус го отпушти Сари, ова се можните негови наследници (ФОТО)

пред 1 година
Баерн со три гола предност пред реваншот

Шпионски скандал го прекина тренингот на Баерн пред реваншот со Челси

пред 1 година
Сите натпревари во „Јане Сандански“

Нови термини во ракометната ЛШ, Вардар мечевите ќе ги игра во среда и четврток

пред 1 година
ИМААТ СВОИ ОЧЕКУВАЊА

Мемфис Депај: Не се плашиме од Јувентус, со новите правила, секој може да биде фаворит

пред 1 година
Стартот закажан за 12 септември

Лампард бара пролонгирање на новата сезона во Премиерлигата

пред 1 година
Руни за поразите во 2009 и 2011

Руни: Двете финалиња со Барселона  ги загубивме поради Фергусон

пред 1 година
Санчо е приоритет

Солсјкер има три трансфер желби за моќен Манчестер јунајтед (ФОТО)

пред 1 година
Карантинот поради корона вирусот остави трага

Ѕвездата на Аталанта падна во депресија пред натпреварот во Лигата на шампиони

пред 1 година
тренерот на псж не верува во закрепнување на французинот

Тухел: Се надеваме на чудо околу настапот на Мбапе против Аталанта

пред 1 година