Tag: лил
Пред двомечот со Лил

УЕФА со предупредување до Челси, невакцинираните нема да играат во ЛШ

пред 1 ден
Засилување за „Виолетовите“

Официјално: Фиорентина го откупи договорот на Иконе од Лил

пред 3 недели
ОДЛИЧНА ЗДЕЛКА ВО ФИРЕНЦА

Фиорентина со големо засилување во јануари: Доаѓа еден од најдобрите играчи на францускиот шампион

пред 2 мес.
Неочекуван кикс на шампионот

ВИДЕО: Лил прокоцка победа против Нант, Давид промаши пенал

пред 2 мес.
се разбудија во второто полувреме

ВИДЕО: Монако со играч помалку до реми со Лил

пред 2 мес.
Покетино најде како до триумф

ВИДЕО: ПСЖ со пресврт го победи Лил, Меси повлечен по едно полувреме

пред 3 мес.
Ново разочарување

ВИДЕО: Што се случува со ПСЖ, Лил води во сред Париз

пред 3 мес.
ГО НЕМА НИТУ ВЕРАТИ

ПСЖ во проблеми пред дербито во Лига 1: Сигурно ќе бидат без Мбапе, можно е да го нема и Меси

пред 3 мес.
ЕПИЛОГ ОД ИНЦИДЕНТИТЕ

Би можел да заврши во затвор: Навивач на Лил мастурбирал пред противничките навивачи

пред 4 мес.
комисијата донесе одлука

Ленс казнет за беснеењето на навивачите на средбата со Лил

пред 4 мес.
немили сцени во франција

ВИДЕО: Страшни сцени во Франција: Хулигани упаднаа на теренот и го прекинаа дербито!

пред 4 мес.
се врати на местото на „злосторот“

Лил доживеа дебакл. Тренерот со кого ја освои титулата го декласираше денес со Ница

пред 5 мес.
на страната на португалецот

Капитенот на Францускиот шампион има одговор за ПСЖ: „Секој ден праќам пораки до Роналдо и нудам ново ривалство со Меси, само ми одговара ха, ха, ха“

пред 5 мес.
СЕ УШТЕ НЕМААТ НИКОГО ЗЕМЕНО

Уште едно име во конуренција за средниот ред: Лил го понудиле Ренато Санчез на Јувентус

пред 6 мес.
можна позајмица на една година

Барселона во Португалецот гледа идеално засилување за средниот ред

пред 6 мес.
се играше во израел

ВИДЕО: Хакими беше исвиркан во финалето на Суперкупот на Франција бидејќи ја поддржуваше Палестина

пред 6 мес.