Tag: лина ѓорческа
титула во двојки на турнИрот во франција

Лина Ѓорческа стигна до првиот трофеј во 2021 година

пред 1 месец
По низата добри резултати

ФОТО: Лина Ѓорческа напредуваше 20 позиции на ВТА рангирањето

пред 1 месец
Пласман меѓу најдобрите осум

Лина Ѓорческа со нова блескава партија во Швајцарија

пред 1 месец
Избори пласман во третото коло

Импресивна победа на Лина Ѓорческа против Ксју Ванг

пред 1 месец
Одлична игра во третиот сет

ВИДЕО: Лина Ѓорческа се пласираше во второто коло на турнирот во Москва

пред 3 мес.
најдобрата македонска тенисерка сигурно „маршира“

Лина Ѓорческа „гази“ се пред себе во Белград, петта победа на шестиот натпревар

пред 11 мес.
македонската тенисерка запиша пораз кој ништо не значи

Ѓорческа загуби во Белград, пораз кој не и ги расипува сметките

пред 11 мес.
тренира прецизност во домашни услови

ВИДЕО: Лина Ѓорческа го „растури“ иксот на домашниот ѕид

пред 1 година
Одличен почеток на сезоната ...

Ѓорческа со победа тргна на турнирот во Анталија

пред 1 година
Белорусинката победи во два сета

Лина Ѓорческа елиминирана во второто коло во Москва

пред 1 година