Tag: лион
Наскоро и преговори за трансфер

Тотенхем ја најде замената за Алдервирелд во Франција

пред 3 недели
ги подгреа шпекулациите

Депај: Почекајте малку , наскоро следуваат некои новости

пред 1 месец
депај го сака својот сонародник за тренер

Депај: Доаѓам во Барселона само ако Куман биде тренер

пред 2 мес.
Готово е

Агуеро постигнал договор со Барселона, наскоро официјална промоција

пред 2 мес.
По најавите дека ќе потпише за Барселона

Мемфис Депај: Сам ќе одлучам за мојата следна дестинација

пред 2 мес.
ХОЛАНДСКАТА ЅВЕЗДА ДОАЃА ВО КАТАЛОНИЈА

Марка тврди дека е готово: Барселона ја договорила најголемата желба на Куман

пред 2 мес.
ДУРИ ЧЕТИРИ ТИМА ВО САМО ТРИ БОДА НА ВРВОТ

ВИДЕО: Ниту Лион не се откажува од титулата, во Франција следи вистинско шоу во последните пет кола

пред 3 мес.
Во дербито на 30 коло

ВИДЕО: Мбапе го постигна 100 гол во Лига 1, ПСЖ убедлив против Лион

пред 4 мес.
Интересна ноќ во Франција

ВИДЕО: ПСЖ рутински до нова победа, Монако и Лион се изборија за нови бодови во Лига 1  

пред 6 мес.
Симеоне најде замена за Диего Коста

ВИДЕО: Муса Дембеле е најновото засилување на Атлетико Мадрид

пред 6 мес.
Во Француското првенство

ВИДЕО: ПСЖ сигурен против Брест, Лион се „сопна“ кај Рен

пред 7 мес.
Напаѓачот беше трансфер цел на Арсенал и Ливерпул

Атлетико Мадрид замената за Диего Коста ја најде во Лион

пред 7 мес.
Италијанецот е незадоволен во „Торино“

Бернардески ќе го напушти Јувентус во јануари, Раиола веќе му бара нова средина

пред 7 мес.
Холанѓанецот уште еднаш покажа во каква форма е

ВИДЕО: Депај со уште една мајсторија за Лион, гол од пенал со „Паненка“

пред 7 мес.
Лоши вести од Франција

Фудбалерот кој го повреди Нејмар добивал смртни закани по него и неговото семејство

пред 7 мес.
Лион ремизираше со Брест

ВИДЕО: ПСЖ го совлада Лориент и дојде на бод до лидерот Лил во Лига 1

пред 7 мес.