Tag: лион
Во дербито на 30 коло

ВИДЕО: Мбапе го постигна 100 гол во Лига 1, ПСЖ убедлив против Лион

пред 9 мес.
Интересна ноќ во Франција

ВИДЕО: ПСЖ рутински до нова победа, Монако и Лион се изборија за нови бодови во Лига 1  

пред 10 мес.
Симеоне најде замена за Диего Коста

ВИДЕО: Муса Дембеле е најновото засилување на Атлетико Мадрид

пред 11 мес.
Во Француското првенство

ВИДЕО: ПСЖ сигурен против Брест, Лион се „сопна“ кај Рен

пред 11 мес.
Напаѓачот беше трансфер цел на Арсенал и Ливерпул

Атлетико Мадрид замената за Диего Коста ја најде во Лион

пред 11 мес.
Италијанецот е незадоволен во „Торино“

Бернардески ќе го напушти Јувентус во јануари, Раиола веќе му бара нова средина

пред 11 мес.
Холанѓанецот уште еднаш покажа во каква форма е

ВИДЕО: Депај со уште една мајсторија за Лион, гол од пенал со „Паненка“

пред 12 мес.
Лоши вести од Франција

Фудбалерот кој го повреди Нејмар добивал смртни закани по него и неговото семејство

пред 12 мес.
Лион ремизираше со Брест

ВИДЕО: ПСЖ го совлада Лориент и дојде на бод до лидерот Лил во Лига 1

пред 12 мес.
Бразиелцот пред нова пауза

Нејмар нема скршеница на зглобот но лигаментите се оштетени..

пред 12 мес.
Во ПСЖ се во шок

ВИДЕО: Страшна повреда на Нејмар, ѕвездата ја очекува подолга пауза

пред 12 мес.
Проработе и позаборавениот напаѓач

ВИДЕО: Лион сигурен против Ремс, Дембеле со прв гол сезонава во Франција

пред 1 година
Почит за легендата

ФОТО: Фудбалерите на Лион ќе ја носат десетката на Марадона против Ремс

пред 1 година
Куман бара брзо решение за повредениот Фати

Лион со провокација до Барса: Депај останува со нас и по крајот на јануари

пред 1 година
Ќе биде интесен зимски преоден рок

Депај очекува трансфер во Барса во јануари, Лаутаро Мартинез одбива нов договор во Интер

пред 1 година
Бурен последен ден за трансфери

Киеза потпиша за Јувентус, Де Шиљо се пресели во Лион

пред 1 година