Tag: лионел меси
ПРОБЛЕМИ ВО РАЈОТ НА ПСЖ

Мбапе цел на напади во Франција: Едноставно не постоеше

пред 1 ден
ДУРИ ТРОЈЦА ВО ТОП 5 СЕ ОД ПАРИСКИОТ КЛУБ

Меси повеќе не е на врвот: И покрај трансферот во ПСЖ падна на второто место најплатени фудбалери

пред 2 дена
ВЕЛИ РАЗГОВАРАЛ СО СВОЈОТ ИГРАЧ

Покетино за Меси: Тренерот носи одлуки, тоа може да му се допаѓа на некој или не

пред 4 дена
НЕКОЛКУ САНТИМЕТРИ БЕА ВО ПРАШАЊЕ

ВИДЕО: Меси беше премногу блиску до првиот гол во дресот на ПСЖ, ама не успеа

пред 4 дена
ГЕРМАНЕЦОТ СО РЕСПЕКТ ЗА РИВАЛОТ

Нагелсман пред дербито: Барселина не е ништо послаба без Меси

пред 1 нед.
КОРИСТИ ПОСЕБЕН АЛГОРИТАМ

Матемика и фудбал: Професор од Оксфорд пресмета кој е најдобар фудбалер во историјата

пред 2 недели
АРГЕНТИНЕЦОТ Е НАЈГОЛЕМ ФАВОРИТ

Хандановиќ објасни зошто Меси не треба да освои Златната топка, а откри и кој е неговиот фаворит

пред 2 недели
СЕ ИЗРАДУВА НА ПРЕГОЛЕМИОТ УСПЕХ

Солзите на Меси по хет трикот ги виде цел свет: За ова сонував

пред 2 недели
ВЕЛИ НЕ ГО ИЗГУБИЛЕ САМО ЛЕО

Роналд Куман проговори околу заминувањето на Меси: Беше многу мотивиран и добро припремен, изгубивме клупски симбол

пред 2 недели
Иако имаше поинакви најави

Агуеро: Новинарите измислија приказна дека сакам да си одам

пред 2 недели
Во јужна америка

ВИДЕО: Меси го собори рекордот на Пеле па почна да плаче

пред 2 недели
РЕАКЦИИТЕ НЕ СТИВНУВААТ

Меси со реакција за скандалот: Овде сме три дена, зарем чекаа натпреварот да започне?

пред 3 недели
ПОРАЧА ДЕКА ЈА САКА СВОЈАТА ЗЕМЈА

ВИДЕО: Се огласи човекот кој со крвнички старт речиси му ја скрши ногата на Меси

пред 3 недели
ТЕШКО ДЕКА НЕКОЈ ВЕРУВАШЕ ДЕКА ЗА МЕСИ ЌЕ ИМА ВАКВА АКЦИЈА

На попуст за сите фанови: Барселона најде начин како да се ослободи од дресовите на Меси и Гризман

пред 3 недели
ВО КАТАЛОНИЈА МОЖЕ ДА СЕ НАДЕВААТ

Рикелме со убави вести за фановите на Барселона: Меси ќе освои ЛШ и со ПСЖ, а потоа ќе се врати во Барса

пред 3 недели
ЗА СРЕЌА ДО ПОВРЕДА НЕ ДОЈДЕ

ВИДЕО: Избегната тешка повреда- репрезентативец на Венецуела се обиде да му скрши нога на Меси

пред 3 недели