Tag: литванија
Уште еден проблем за Манчини

Италија без двајца првотимци во дуелот со Литванија во мундијалските квалификации

пред 4 мес.
ДВЕ ПОБЕДИ ВО ДВА ДЕНА

Македонија ќе игра бараж за Светско првенство: Ракометарките убедливи против Литванија

пред 4 мес.
Македонија ја продолжува мундијалската трка

Симе Симовски со две измени во ростерот за дуелот со Литванија, шанса добиваат Седлоска и Јанкуловска

пред 4 мес.
Василев работи во Литванија од 2015

Тренерско деби на Василев, го менува славниот Хомичус во литвански прволигаш

пред 12 мес.
одличната можност да се потсетиме на мајсториите на нашите херои

ВИДЕО: ФИБА се потсети на херојската игра на Македонија и победата против Литванија

пред 1 година
Одреден е следниот репрезентативен предизвик

Македонските ракометарки ќе се борат со Грција, Исланд и Литванија за пласман на СП

пред 1 година
Меѓу земјите домаќини се наоѓа и Србија

ФОТО: ФИБА ги обелодени земјите домаќини за квалификациските турнири за пласман на игрите во Токио

пред 2 години
55 хет -трик во кариерата

Роналдо само на 11 гола од рекордот на Али Даи

пред 2 години
Натпревар од квалификациите за ЕП

УЕФА: Ива Пројковска ќе им суди на Белгија и Литванија

пред 2 години
Французите ја добија „војната“

ФОТО: Франција ја елиминираше Литванија

пред 2 години
Кенгурите продолжуваат со одличните игри

ФОТО: Австралија во дербито на денот ја совлада Литванија

пред 2 години
Валанчиунас и Сабонис прејаки за Канада

ФОТО: Литванија со втора победа, елиминација за Канада

пред 2 години
На ЕХФ шампионатот во Литванија

Македонските ракометарки поразени од Фарски Острови

пред 2 години
ПО ПОБЕДАТА НАД КОСОВО

Македонија ќе игра за 5.место на ЕХФ шампионатот во Литванија

пред 2 години