Tag: Ливерпул
алиоски го одигра речиси целиот натпревар, ливерпул загуби драгоцени бодови

ВИДЕО: Лидс го запре Ливерпул, шампионот прими гол во 87 минута и испушти два бода

пред 2 часа
се погласни негодувања, суперлигата предизвика „земјотрес“

Клоп се огласи за Суперлигата, изјава која ги зачуди челниците на клубот

пред 4 часа
Навивачите на Ливерпул го „свртеа грбот“

ФОТО: Навивачите на Ливерпул се кренаа на нозе: Протест против приклучувањето во новата Суперлига

пред 8 часа
Самоуверена изјава на тренерот на англискиот првак

Клоп: Не сум луд, но се уште верувам дека можеме да избориме пласман во ЛШ

пред 13 часа
Во Премиер лигата

Алиоски и Лидс против традицијата бараат победа над Ливерпул

пред 14 часа
УДРИ И ПО СВОЈОТ КЛУБ

Невил крајно разочаран од клубовите кои сакаат Суперлига: Доста е веќе, исфрлете ги од лигата Јунајтед, Ливерпул и Арсенал

пред 16 часа
ЦЕЛ МЕЧ НА ЕНФИЛД ГО ИГРАЛ СО БОЛКИ

ФОТО: Девојката на ѕвездата на Реал Мадрид објави фотографија од неговата нога- „Знам дека ќе ми замериш, но морав“

пред 3 дена
германецот повеќе не го интересира лигата на шампионите

ВИДЕО: Ливерпул испадна од Лигата на шампионите, на Клоп му е сеедно кој ќе биде првак

пред 5 дена
грешка која ја детектираа навивачите

Навивачите на Ливерпул не можат да му простат една грешка на Клоп

пред 5 дена
КРАЛСКИОТ КЛУБ СЕ ОДМАЗДИ НА ТЕРЕНОТ

ВИДЕО: Хулиганите на Ливерпул го нападнаа и оштетија автобусот на Реал Мадрид

пред 5 дена
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ФАНТАСТИЧНИТЕ ОДБРАНИ

ВИДЕО: Херојот на Зидан е белгискиот голман- Куртоа го спречи Ливерпул да стигне до полуфинале

пред 5 дена
ПОЗНАТИ СИТЕ ПОЛУФИНАЛИСТИ

ВИДЕО: Манчестер Сити со пресврт до полуфиналето, Реал Мадрид издржа на Енфилд

пред 5 дена
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НАЈИНТЕРЕСНИТЕ МОМЕНТИ ОД ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

ВИДЕО: Полувреме во Лигата на шампионите- Дортмунд во рака има полуфинале, Ливерпул промаши две големи шанси

пред 5 дена
ПОЛЕСНО ЌЕ МУ БЕШЕ ДА ПОГОДИ

ВИДЕО: Ливерпул почна со сите сили во напад- Салах промаши неверојатна шанса во втората минута

пред 5 дена
Почетни состави за дуелот на „Енфилд“

ФОТО: Клоп го остави Жота на клупа, Реал Мадрид тргнува со Бензема, Асенсио и Винициус

пред 5 дена
ЌЕ ИГРА ЗА ГРЧКИ ТИМ ВО АМЕРИКА

Легендарниот француски напаѓач повторно на терен: Сисе му се врати на фудбалот, но ќе игра во четврта лига во САД

пред 5 дена