Ознака: Ливерпул
Ситуација кога мораш да му одбиеш желба на мало дете

Јирген Клоп одби да му исполни желбата на 10-годишен навивач на Манчестер Јунајтед

пред 1 нед.
Први критики за Ван Дајк

Руд Гулит: Ван Дајк одигра ужасно, поради него падна голот на Атлетико

пред 1 нед.
Клоп го кани Атлетико во „пеколот“ на „Енфилд“

Јирген Клоп до Атлетико: Добредојдовте на „Енфилд“, ќе играте пред нашите навивачи

пред 1 нед.
Клоп иронично објасни зошто го повлече Мане

Лутиот Клоп: Врсаљко паѓаше и од здивот на Мане, се уплашив за него (ФОТО)

пред 1 нед.
Неверојатни слики од Мадрид и од Дортмунд

ФОТОГАЛЕРИЈА: Неверојатните перформанси на навивачите на Атлетико и на Борусија

пред 1 нед.
Продолжува поддршката за лацијалите

Стефан Савиќ: Би сакал Лацио да ја освои титулата

пред 1 нед.
Аргентинецот го надмудри Јирген Клоп

ВИДЕО: Атлетико Мадрид и Симеоне со минимална победа над Европскиот првак Ливерпул

пред 1 нед.
Саул направи да ескалира „Ванда Метрополитано“

ВИДЕО: Фуриозен старт на „Јорганџиите“, по само пет минути водат против Ливерупул

пред 1 нед.
ова е неверојатно !

ВИДЕО: Навивачите на Атлетико Мадрид создадоа пеколна атмосфера

пред 1 нед.
Официјални состави

ФОТО: Лемар на местото на Караско, Клоп со „добитните“ 11-мина

пред 1 нед.
благодарение на Манчестер Јунајтед

Ливерпул и теоретски обезбеди настап во Лигата на шампионите

пред 2 недели
европскиот клупски шампион гостува на стадионот каде ја освои лигата на шампионите

Симеоне: Ливерпул знае да се адаптира на секој противник

пред 2 недели
германецот со пофални зборови за атлетико

Клоп: Атлетико е добро организирана екипа, тие се добро подмачкана фудбалска машина

пред 2 недели
Ливерпул го памти „Ванда Метрополитано“ по добро

Лига на Шампиони: Неверојатниот Ливерпул гостува кај незгодниот Атлетико

пред 2 недели
Салах е во животна форма

Дел Пјеро: Салах е веќе бог – и не само во Египет

пред 2 недели
Нова ноќна мора за Манчестер Сити

Дали е можно? Ливерпул може да добие две шампионски титули во Премиер лигата оваа година

пред 2 недели