Tag: лои токио
Олимписките игри во Токио ќе се одржат од 23 јули до 8 август

Надал нема да настапи во Токио, Ѓоковиќ има отворен пат до Олимписки златен медал

пред 7 дена
Нема поминување низ Осака

Коронавирусот застана на патот на олимпискиот оган

пред 1 месец
Странците немаат пристап

Официјално: Олимписките игри и Параолимписките игри во Токио само до домашни навивачи

пред 2 мес.
јапонија нема да дозволи игри со ризик

Токио се закани: Доколку нема „контрола“ врз Ковид-19 ќе нема Олимписки игри во 2021

пред 1 година
најава од професор од единбург

Олимписките игри во Токио нема да се одржат доколку не се најде вакцина за Ковид-19

пред 1 година
Сериозна сума на пари оди во „неповрат“

Организаторот на ЛОИ во Токио ги брои загубите, прогнозата е 2,5 милијарди евра

пред 1 година
одложувањето јапонците ќе ги чини дополнителни 2.7 милијарди долари

Летните олимписки игри во Токио 2021 ќе бидат вторите најскапи во историјата

пред 1 година
јапонија и иок најдоа решение

Олимписките игри во Токио се одложуваат за 2021 година

пред 1 година
Додека Јапонија цврсто стои на ставот за одржување

Извесно е одложувањете на ЛОИ во Токио, тврди член на Извршниот олимписки комитет

пред 1 година
ковид - 19 го диктира календарот и очекувањата

Еспинос: Светската карате федерација ја следи ситуацијата и се подготвува за сите сценарија пред Токио

пред 1 година
две спортски федерации од америка бараат одложување на лои

Нови барања за одложување на Олимписките игри во Токио

пред 1 година
боксерите се жртви на ситуацијата со ковид-19

Љама и Јанески: Федерацијата се грижи за нас, се надеваме дека брзо ќе се вратиме дома

пред 1 година