Ознака: локомотив москва
Момент снимен неколку часа пред срцевиот удар

ВИДЕО: Последната забава со тениско топче на починатиот фудбалер на Локомотив, Самохвалов

пред 3 мес.
Тажна вест од Москва

Локомотив Москва во црно, почина 22 годишниот Самохвалов веднаш после тренинг

пред 3 мес.
Русинот интересен за многу клубови

Манчестер Јунајтед подготвува 40 милиони евра за фудбалер на московски Локомотив

пред 7 мес.
Германците ги задржаа шансите за втората позиција

ВИДЕО: „Фармацевтите“ славеа среде Москва против Локомотив

пред 7 мес.
Одлуката на Сари воопшто не му се допадна на Португалецот

Сари образложи зошто го извади Роналдо од игра на мечот со Локомотив Москва

пред 8 мес.
„Старата Дама“ го завери пласманот во осминафиналето

ВИДЕО: Јувентус победи во Москва со голот на Даглас Коста во 93 минута

пред 8 мес.
нерешено е и во Минхен

ВИДЕО: Страшен кикс на Гилерме, Јувентус се мачи во Москва

пред 8 мес.
Официјални состави за дуелот во Русија

ФОТО: Јувентус со Роналдо и Игуаин ќе брка победа во Москва

пред 8 мес.
казачок во торино

ВИДЕО: Локомотив Москва го шокираше Јувентус во првото полувреме

пред 9 мес.
Трофеј со Јувентус во ЛШ е мотивацијата на португалецот

Роналдо: Сите во Јувентус сонуваме и целиме на титула во Лигата на шампиони

пред 9 мес.
Конте не го планирал во првиот тим

ФОТО: Жоао Марио од Интер на позајмица во Русија

пред 10 мес.